Spurs lepsi od Heat w pierwszym meczu finałów

Koszykarze San Antonio Spurs pokonali Miami Heat 110:95 w pierwszym meczu Finałów NBA.

Finały NBA 2014 rozpoczęły się w gorącej atmosferze. Z powodu awarii klimatyzacji w hali AT&T Center podczas pierwszego meczu o mistrzostwo ligi panowały iście piekielne warunki. Upał nie był sprzymierzeńcem Miami Heat. "Żary" przegrały na wyjeździe z San Antonio Spurs 95:110.

Przez większość spotkania gra była wyrównana. Na początku czwartej kwarty goście odskoczyli na 7 punktów (79:86). Od tego momentu Heat zdobyli jednak tylko dziewięć "oczek", a rywale aż 31. Jedenaście punktów rzucił w tym czasie Danny Green, który wcześniej trafił tylko dwa wolne.

Miami przez ostatnie minuty musiało radzić sobie bez swojego lidera, LeBrona Jamesa, który nie wytrzymał trudnych warunków. Mimo to, "LBJ" zdobył najwięcej punktów (25) w całym meczu. Po stronie zwycięzców liderem był Tim Duncan (21 pkt., 10 zbiórek).

Kolejny mecz odbędzie się również w San Antonio w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Rywalizacja trwa do czterech zwycięstw. Tytułu bronią koszykarze z Miami. Wicemistrzami rok temu byli zawodnicy Spurs.