Podział punktów w "meczu przyjaźni" [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z Elaną Toruń 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

WIDZEW ŁÓDŹ - ELANA TORUŃ [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - Elana Toruń
1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 K. Wołkowicz (30. minuta) 1:1 D. Tanżyna (36. minuta)

Żółte kartki: Wołkowicz, Andrzejewski (Elana)

Koniec! W meczu przyjaźni mamy remis 1:1. Kibice Widzewa nie są zachwyceni. Gwizdy żegnają piłkarzy, a fani z Torunia dalej śpiewają

90'+4 Gutowski nie przyjmuje piłki zagranej crossowo przez Zielenieckiego

90'+3 Wełna przedłużył głową po wrzucie z autu, ale wprost w ręce Nowaka. Kontrę gości zatrzymał Falon. Zrobił to na tyle spokojnie, że nie obejrzał kartki

90'+2 Kołodziejski teraz cierpi po tej interwencji, ale obyło się bez pomocy medycznej

90'+1 Błąd gości, Michalski przejmuje piłkę z boku pola karnego, przechodzi kilka metrów do środka i uderza z powietrza... z blokiem w ostatniej chwili zdążył Kołodziejski!

90' Sędzia dolicza jeszcze co najmniej cztery minuty

90' Nieporozumienie w szeregach gości. Lenartowski uderzał nożycami, przeszkodził mu Kozłowski

89' Zieleniecki wybił piłkę z własnej szesnastki, uprzedzając Kozłowskiego

86' Felsch wchodzi w miejsce Stryjewskiego

84' Kato wywalczył piłkę na własnej połowie, Michalski uciekł prawym skrzydłem i został przewrócony przez Andrzejewskiego, który obejrzał żółtą kartkę

83' Kryszak zmienia Wołkowicza

82' Pudło Falona z dystansu

79' Michalski na spalonym! Ale i tak spudłował w sytuacji sam na sam

78' Gutowski od razu po wejściu zamieszał na lewym skrzydle, ale żaden z kolegów nie zamknął tej akcji

78' Gutowski zastępuje Ameyaw

77' Na spalonym Stryjewski

76' I pierwszy faul Kato

75' Falon zastępuje Pieńkowskiego

73' Kristo kiksuje przy próbie strzału wolejem z 17 metrów

72' Zabawa na trybunach trwa w najlepsze, a tymczasem Zieleniecki w ostatniej chwili wygarnia piłkę spod nóg Kozłowskiego, który mógł wybiec sam na sam z Wolańskim

71' 17979 kibiców ogląda dzisiejszy mecz. To rekord

70' Poprzeczka! Po uderzeniu głową Ameyaw, choć trzeba dodać, że to była górna część poprzeczki. Wcześniej Nowak wygrał pojedynek sam na sam z Pieńkowskim

66' Lenartowski zastępuje Errastiego

65' Pieńkowski pudłuje głową po centrze Ameyaw

65' Kolejne dobre dośrodkowanie Ameyaw z wolnego, Wełna zgrywał głową wzdłuż bramki, ale zdążyli wybić rywale

62' Wolański wybiegł na 22. metr, ledwie uprzedził Kozłowskiego, który miał kilkanaście metrów więcej do przebiegnięcia i jeszcze wybił wprost pod nogi Stryjewskiego, który jednak źle ułożył stopę!

60' Lenkiewicz zastępuje Kościelniaka

59' Widzew teraz bez nominalnego napastnika. Na środku ustawiony... Radwański. Przypomina to Hiszpanię, która zdobywała m.in. Mistrzostwo Europy. Tylko tutaj inni gracze na murawie...

58' Kato zastępuje Wolsztyńskiego

57' Wolański odbija przed siebie piłkę po strzale Kozłowskiego. Uprzedzony jednak Kościelniak, który nie zdołał dobić do pustej. Kato dalej czeka na wejście

56' Za chwilę debiut w Widzewie. Kato gotowy do wejścia

55' Mihaljević siada na ławce, na murawie melduje się Michalski

54' Do wejścia gotowy Michalski

53' Radwański lewą nogą z dystansu za lekko i w środek. Nowak łapie bez problemu

53' Mihaljević ruszył na przebój, ale nie minął nawet pierwszego z trzech rywali

52' Znów naciskają goście

49' Kristo pudłuje po dośrodkowaniu Ameyaw z narożnika! Akcji jeszcze nie zdążył zamknąć na dalszym słupku Wełna!

49' Ryzykowne wycofanie gości do Nowaka, któremu piłka podskoczyła. Na szczęście dla przyjezdnych, kończy się tylko na rzucie rożnym

47' Wolsztyński niepotrzebnie holował piłkę w szesnastkę Elany, zamiast podać do będącego na 17. metrze Kristo

46' O godzinie 20.11 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Po nudnych 30 minutach, ostatni kwadrans dostarczył wielu emocji. Na razie mamy remis 1:1

45' Wielkie brawa dla Ameyaw, który walczył dzielnie w narożniku i ograł dwóch przeciwników, ale później Wolsztyński nie zabrał się z futbolówką w pole karne Elany. Sędzia dolicza co najmniej minutę

44' Po dalekim wrzucie z autu Wełny, Mihaljević nabiegł na piłkę, ale nieznacznie spóźniony

42' Piłkarze Elany nie dają sobie zabrać piłki od kilkudziesięciu sekund

38' Drugi korner dla Elany

38' Tanżyna z Wełną wybijają w ostatniej chwili na rzut rożny! Bramka już była pusta, po wcześniejszej obronie Wolańskiego

Torunianie poradzili sobie z dośrodkowaniem widzewiaków z narożnika, ale piłkę przejął jeszcze Turzyniecki, podał do Ameyaw, który dośrodkował jeszcze raz, tym razem jeszcze lepiej i nabiegający Tanżyna trafił z ok. 4 metrów wysokim wślizgiem

36' GOOOOLL! 1:1! Daniel Tanżyna!

36' Stryjewski kulejąc opuszcza murawę

35' Nowak paruje na rzut rożny po nieprzyjemny strzale Pieńkowskiego po ziemi. Opatrywany na połowie Widzewa Stryjewski, który ucierpiał chwilę wcześniej

33' Goście dobrze ustawieni w defensywie

Kozłowski ruszył prawym skrzydłem, dostał kapitalne prostopadłe podanie między dwoma widzewiakami od Stryjewskiego, później zbiegł do środka, wpadł w pole karne i wystawił na czwarty metr do wbiegającego Wołkowicza, który wślizgiem wpakował piłkę do siatki

30' GOL! 0:1! Krzysztof Wołkowicz!

28' Groźny strzał z 18 metrów Kozłowskiego, Wolański odbił do środka. Później piłkę przejął jeszcze Stryjewski, który lewą nogą próbował dokręcić po dalszym słupku, ale pomylił się nieznacznie!

27' Mihaljević strzelał głową, będąc odwrócony tyłem do bramki, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką

25' Wełna pudłuje głową po dośrodkowaniu Ameyaw z wolnego

23' Wołkowicz ogląda żółtą kartkę. Wejście było wyprostowaną nogą, ale to dopiero Wełna dobiegał i wyciągnął nogę, po tym jak obrońca Elany trącił już piłkę

19' Mihaljević zablokowany po dośrodkowaniu Ameyaw, który wcześniej przejął piłkę na połowie Elany

18' Ameyaw znów zmylił dwóch przeciwników, ale później za mocno trącił piłkę

16' Niepewne piąstkowanie Wolańskiego, jednak poradzili sobie jego koledzy z obrony

13' Ameyaw ograł dwóch rywali, podał do Wolsztyńskiego, który po chwili szukał Mihaljevicia, jednak ten był na spalonym

12' Dobra piłka Radwańskiego na lewo do Mihaljevicia, który ściął do środka, wbiegł w pole karne i padł. Nie ma karnego, wydaje się, że słusznie

9' Spokojny początek z obu stron. Jedni i drudzy myślą przede wszystkim, jak nie stracić gola

6' Wełna faulowany przez Górkę, którego słownie upomina sędzia

4' Od początku długo przy piłce starają się utrzymywać przyjezdni, ale piłka krąży głównie po ich połowie

1' Punktualnie o godzinie 19.10 rozpoczęło się to spotkanie. Obie drużyny w tradycyjnych strojach. Goście w żółtych koszulkach z niebieskim pasem, oraz niebieskich spodenkach i getrach, gospodarze na czerwono

18.59 Rezerwowi w Widzewie: M. Humerski - K. Kato, M. Michalski, K. Falon, D. Mąka, M. Stefaniak, K. Gutowski. Trenerem jest Radosław Mroczkowski

Godzina 18.58 Na ławce rezerwowych Elany zasiądą dzisiaj: B. Mrozek - M. Felsch, A. Lenartowski, D. Ciechański, D. Lenkiewicz, M. Kryszak, D. Zagórski. Trenerem jest Rafał Górak

P. Wolański - D. Tanżyna, Ł. Turzyniecki, S. Zieleniecki, T. Wełna, M. Ameyaw (78. K. Gutowski), A. Radwański, D. Kristo, M. Pieńkowski (75. K. Falon), F. Mihaljević (55. M. Michalski), R. Wolsztyński (58. K. Kato)   M. Nowak - K. Górka, M. Kołodziejski, W. Onsorge, J. Andrzejewski, D. Kościelniak (60. D. Lenkiewicz), M. Stryjewski (86. M. Felsch), J. Errasti (66. A. Lenartowski), M. Stefanowicz, K. Wołkowicz (83. M. Kryszak), F. Kozłowski

Godzina 18.50 Piłkarze się rozgrzewają. Robią to również kibice z Torunia i łódzcy fani spod "Zegara". Dzisiejszy mecz jest spotkaniem przyjaźni na trybunach