Widzew jednak wygrał z Zagłębiem

Komisja Ligi zweryfikowała remis 3:3 Widzewa z Zagłębiem na walkower dla łodzian.

Zgodnie z przewidywaniami, Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. przyznała walkowera dla Widzewa Łódź za wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3. Już w doliczonych minutach z sektora gospodarzy poleciała raca, która trafiła w bramkarza czerwono-biało-czerwonych, Patryka Wolańskiego. Sędzia przerwał spotkanie.

Dodatkowo komisja ukarała lubinian zamknięciem stadionu na jeden mecz, już w I lidze.

W pojedynku z "Miedziowymi" rozrabiali też łódzcy fani. Oni również rzucali race, ale żadna nie trafiła w piłkarzy. Komisja zadecydowała, że widzewscy kibice nie mogą jeździć w zorganizowanej grupie na pięć najbliższych wyjazdowych spotkań.

Trzy punkty za walkower dla Widzewa niczego w tabeli nie zmieniają. Z T-Mobile Ekstraklasy spadli łodzianie i właśnie Zagłębie.