Swoboda Halową Mistrzynią Europy w sprincie!

Ewa Swoboda z czasem 7,09 s wygrała finał biegu na 60 m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow.

Polki do tej pory nigdy nie były Mistrzyniami Europy w hali w biegu 60 m. Tytuł zdobyła jedynie Irena Szewińska na dystansie o 10 metrów krótszym. W Glasgow do historii naszej lekkoatletyki przeszła Ewa Swoboda.

21-latka w tym sezonie prezentowała wysoką formę. Były jednak obawy czy udowodni to w decydującym biegu. Wystartowała nie najszybciej, ale szybko nabierała prędkości, wyprzedzając wszystkie rywalki. Pokonała linię mety z czasem 7,09 s. Druga Dafne Schippers była o pięć sekund wolniejsza. Trzecie miejsce zajęła Asha Philip.

To trzecie złoto Polaków na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Europy. Wcześniej ze zwycięstw cieszyli się Michał Haratyk i Paweł Wojciechowski. Srebro w skoku o tyczce zdobył Piotr Lisek.