Bełchatowianie lepsi od tomaszowian

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali w wyjazdowym sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1.

Bełchatowianie prowadzenie objęli już w siódmej minucie. Po akcji Pawła Czajkowskiego piłka trafiła do Emila Thiakane. Senegalczyk popisał się celnym strzałem z ok. 16 metrów.

Przed przerwą jeszcze Marcin Grolik trafił w słupek. Po zmianie stron nie obyło się bez roszad w obu drużynach. To spowodowało więcej okazji dla gospodarzy, ale to goście podwyższyli prowadzenie.

W 64. minucie rzut rożny wykonywał Hubert Tylec. Po jego dośrodkowaniu głową strzelił Mikołaj Bociek, a skuteczna okazała się dopiero dobitka Marcina Sierczyńskiego.

Około dziesięć minut później doskonałej szansy na zmniejszenie strat nie wykorzystali gospodarze. Bramkarz "Gieksy" Krystian Wojtczyk obronił strzał z rzutu karnego. Tomaszowianie dopięli swego w 85. minucie. Rafał Nowak głową umieścił piłkę w siatce.

PGE GKS wygrał sparing z Lechią 2:1.