Porażki Janowicza i Radwańskiej we French Open

Jerzy Janowicz przegrał z Jo-Wilfiredem Tsongą 0:3, a Agnieszka Radwańska z Ajlą Tomljanovic 0:2.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Nie udało się Jerzemu Janowiczowi po raz drugi w karierze pokonać Jo-Wilfrieda Tsongi. W 3. rundzie tegorocznego French Open lepszy był reprezentant gospodarzy, który zachowywał więcej zimnej krwi w końcówkach setów.

W pierwszej partii szansę na przełamanie już w pierwszym gemie miał Janowicz. Nie wykorzystał prowadzenia 40:30. Kolejne gemy przebiegały pod dyktando zagrywających. Dopiero przy stanie 5:4 dla Tsongi, Francuz wykorzystał pierwszą okazję na przełamanie i wygrał seta.

Podobnie wyglądała partia druga. Tym razem "Jerzyk" wykorzystał okazję w pierwszym gemie i złamał rywala. Z prowadzenia nie cieszył się długo. Kilkanaście minut później z 2:0 zrobiło się 2:2. Kolejne gemy wygrywali serwujący. Znów Tsonga prowadził 5:4 i ponownie wykorzystał break balla.

Trzeciego seta kolejny raz lepiej zaczął Polak. Przełamał przeciwnika, ale po chwili nie utrzymał własnego serwisu. "Jerzyk" dał się złamać jeszcze raz i przegrał partię 3:6 oraz cały mecz 0:3.

Na kortach Rollanda Garrosa nie powiodło się również Agnieszce Radwańskiej. "Isia" przegrała 0:2 (4:6, 4:6) z Ajlą Tomljanovic. Polka trzy razy straciła swój serwis, a tylko raz przełamała rywalkę. Radwańska nie wykorzystała szansy na dobry wynik we French Open. Wcześniej z turnieju odpadły rozstawione z nr 1. Serena Williams i 2. Na Li.