Dwa sety walki i początek 11:0 w trzecim. PGE Skra wygrywa [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali u siebie Chemika Bydgoszcz 3:0. MVP spotkania został Jakub Kochanowski, który rozpoczął trzeciego seta 12 serwisami.

(Fot. PGE Skra Bełchatów)

Bełchatowianie rundę rewanżową PlusLigi rozpoczęli z jedną, ale istotną zmianą w składzie. Renee Teppan zastąpił w pierwszym składzie Mariusza Wlazłego, który zajmował się tym razem... mierzeniem prędkości zagrywek swoich kolegów. Pod nieobecność kapitana gospodarze nie najlepiej rozpoczynali dwa sety.

W pierwszej partii bydgoszczanie prowadzili 15:12, a w drugiej 16:12. W końcówkach Mistrzowie Polski pokazywali jednak większe doświadczenie i pewność siebie. Wygrywali do 22 i 21.

Wydawało się, że podobnie może wyglądać trzeci set. Zagrywką rozpoczął go Jakub Kochanowski. Najpierw kontrę wykorzystał Artur Szalpuk, a później dwa błędy popełnili rywale. Kochanowski serwował coraz celniej, posyłając dwa asy. Trzy bloki dołożyli koledzy, kolejną kontrę wykorzystał Karol Kłos, a wisienką na torcie był atak Kochanowskiego z drugiej linii. Środkowy PGE Skry pomylił się dopiero przy 12 zagrywce. Od wyniku 11:1 nic złego gospodarzom już się nie mogło stać. Zwyciężyli 25:15 i całe spotkanie 3:0, rewanżując się za porażkę w Bydgoszczy 2:3.

MVP meczu został wybrany Kochanowski, zdobywca 13 punktów. Jeden więcej dopisał na swoim koncie Szalpuk.