Janowicz pomścił Przysiężnego

Jerzy Janowicz wygrał 3:0 z Jarko Nieminenem w 2. rundzie French Open. Fin pokonał wcześniej Michała Przysiężnego.

(Fot. wiki commons)

Jerzy Janowicz wyrównał już swoje zeszłoroczne osiągnięcie w turnieju French Open. Łodzianin pokonał 3:0 (7:6, 7:6, 6:4) Jarko Nieminena i awansował do 3. rundy.

Tenisista MKT Łódź mecz z Finem zaczął od przełamania, ale po chwili sam dał się złamać. Kolejne dwa gemy wyglądały podobnie. Dopiero od 5. gema zawodnicy zaczęli wygrywać swoje podania. Losy seta rozstrzygnęły się w tie-breaku. Janowicz zwyciężył w nim 7:4.

Niemal bliźniaczo wyglądała druga partia. Trzy przełamania na samym początku, ale tym razem przewagę miał Nieminen. Fin prowadził 5:4 i serwował. Ugrał jednak tylko jedną piłkę i znów doszło do tie-break. "Jerzyk" ponownie wygrał do 4.

W trzecim secie pierwsze podanie stracił Janowicz. Nieminen prowadził już 3:0, ale później dał się dwukrotnie złamać. Łodzianin wygrał 6:4 i całe spotkanie 3:0.

Rywalem tenisisty MKT Łódź w 3. rundzie będzie Jo-Wilfried Tsonga.