Powtórka Widzewa z Piastem

Mecz Widzewa Łódź z Piastem Gliwice zostanie ponownie rozpoczęty. Początek o godzinie 20.30. Relację przeprowadzi Radio Łódź.

Piłkarze Widzewa Łódź i Piasta Gliwice we wtorek (27 maja) przegrali z pogodą. Mecz pomiędzy nimi został przerwany w 12. minucie. Już na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Gila nad stadionem zaczęło mocno padać. Wokół błyskało się i grzmiało, ale na rozgrzewce dało się normalnie grać.

Kilka minut po rozpoczęciu meczu niebo zrobiło się niemal czarne, opady się jeszcze nasiliły i zaczęło porywiście wiać. Arbiter dał chwilę pogodzie, po czym zadecydował, że piłkarze mają się udać do szatni. Początkowo liczono na poprawę pogody. Nie udało się. Z minuty na minutę murawa zaczęła przypominać basen. Delegat PZPN w porozumieniu z Ekstraklasą SA zadecydowali o przełożeniu spotkania, co niezbyt spodobało się kibicom, ale trzeba przyznać, że decyzja była słuszna.

Zobacz zalany stadion na Widzewie

W środę (28 maja) mecz będzie wznowiony od 12. minuty przy stanie 0:0. Prawdopodobnie w Widzewie od razu dojdzie do jednej zmiany, bo Eduards Visnakovs dostał pozwolenie na wyjazd na zgrupowanie Reprezentacji Łotwy.

Paweł Gil sygnał do ponownego rozpoczęcia spotkania da o godzinie 20.30. Wejściówki z wtorku zachowują ważność. Relację na żywo będzie można śledzić na antenie i portalu Radia Łódź.

Poprzednio taka sytuacja na Widzewie miała miejsce w 1998 roku, kiedy to przerwano mecz z Pogonią Szczecin. Wówczas widoczność utrudniał sypiący śnieg. Przypomnijmy też, że w październiku 2012 roku na następny dzień przełożono pojedynek Polska - Anglia w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014. Wtedy na murawie Stadionu Narodowego utworzyły się wielkie kałuże.