Widzew na pożegnanie pokonał Piasta [zdjęcia]

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Piastem Gliwice 2:1. Było to pożegnanie z kibicami na własnym stadionie.

Piłkarze Widzewa Łódź spadli już z T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Artura Skowronka chcieli jednak godnie pożegnać się ze swoimi kibicami, którzy byli z nimi do końca. Łodzianom się udało i pokonali Piasta Gliwice 2:1. Wynik spotkania otworzył pięknym strzałem z rzutu wolnego Marek Wasiluk. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Eduards Visnakovs. Goście zdobyli bramkę honorową po strzale Wojciecha Kędziory. To mógł być ostatni mecz widzewiaków na tym stadionie w T-Mobile Ekstraklasie, bowiem obiekt ma być przebudowany.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Widzew Łódź - Piast Gliwice.

Widzew Łódź - Piast Gliwice
(Wynik końcowy)
2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Wasiluk (30. minuta) 2:0 E. Visnakovs (70. minuta) 2:1 W. Kędziora (83. minuta)

Augustyniak (Widzew) Martinez, Król, Matras (Piast)

P. Wolański - P. Stępiński, K. Nowak, R. Augustyniak, M. Wasiluk, A. Bruno (55. M. Kaczmarek), B. Kasprzak (84. P. Mroziński), M. Cetnarski, P. Okachi, M. Rybicki (90. B. Narożnik), E. Visnakovs D. Trela - M. Matras, C. Horvath, Hebert, K. Król, C. Martinez, Ł. Hanzel, T. Podgórski, R. Jurado, G. Badia, W. Kędziora

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Sędzia kończy to spotkanie, chociaż piłkarze Piasta protestują, że powinni wykonywać rzut rożny. Minęło jednak ponad 180 sekund doliczonego czasu gry. Widzew wygrał 2:1 w prawdopodobnie ostatnim spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy na tym stadionie
  90'+3 Wolański broni w ostatniej chwili dośrodkowanie-strzał
  90'+3 Schodzi Rybicki, na murawie pojawi się na kilka sekund Narożnik
  90'+1 Żółta kartka dla Matrasa
  90' Mecz potrwa dwie dodatkowe minuty
  89' Visnakovs niedokładnie zagrywa w pole karne do Rybickiego. Była bardzo dobra okazja dla łodzian na podwyższenie prowadzenia
  84' Mroziński wszedł za Kasprzaka
  Goście strzelili gola po rozklepaniu obrony rywali. Badia wystawił na końcu do Kędziory, który wbił piłkę z trzech metrów do pustej bramki. Wolański sugerował jeszcze sędziemu liniowemu spalonego, ale ten się z nim nie zgodził
  83' GOL! Kędziora! 1:2
  81' Kontra łodzian. Rybicki do Cetnarskiego, ten do Kasprzaka. Kasprzak w pole karne do Rybickiego, jednak ten zablokowany. Nożycami strzela jeszcze Kaczmarek...za wysoko
  80' Dobra wymiana podań pomiędzy Kaczmarkiem, Wasilukiem i Cetnarskim. "Cetnar" kończy strzałem, ale jest zablokowany
  77' Niepotrzebna zabawa Augustyniaka z Wolańskim, aut dla Piasta na wysokości pola karnego gospodarzy
  76' Martinez niepilnowany na 20. metrze, strzela, ale za wysoko
  74' Na dzisiejszym meczu jest 3200 kibiców
  72' Kontra łodzian 3 na 2. Rybicki biegnie zbyt blisko środka i Augustyniak nie może mu podać. Obrońca ciągnie dalej środkiem i w końcu podaje na lewo do Cetnarskiego. Kapitan Widzewa mierzy, strzela, ale w Trelę. Bramkarz odbija jednak przed siebie i piłka spada na głowę Augustyniaka, który nie trafia z 5 metrów
  71' Zaskakujący strzał Jurado, Wolański z najwyższym trudem na róg
  "Wiśnia" dostał podanie od Kaczmarka, zmylił obrońcę i mocny strzałem prostym podbiciem strzelił przy Treli
  70' GOOOOLLLL!!! VISNAKOVS! 2:0!
  68' Podgórski wrzuca z boku pola karnego Widzewa, najwyżej znów skacze Horvath i znów chybia
  66' Visnakovs strzela mocno z ostrego kąta, trafia w Trelę
  64' Kędziora skacze najwyżej w polu karnym i strzela głową. Piłka przeleciała obok słupka. Wcześniej koszmarny błąd popełnił Nowak, któremu piłka po koźle przeleciała nad głową
  62' Kaczmarek miał dobry pomysł, żeby zmienić stronę z lewej na prawą, ale podanie do Stępińskiego zbyt lekkie. Przejął Król, który zakończył kontratak strzałem obok bramki Wolańskiego
  60' Okachi świetnie przejmuje piłkę w środku i wspólnie z Kasprzakiem uspokaja grę
  58' Goście nie wykorzystują dwóch rzutów rożnych z rzędu, chociaż znów blisko był Horvath
  56' Wolański z trudem łapie piłkę po strzale głową w wykonaniu Horvatha
  55' Kaczmarek zmienia Bruno. "Kaka" grzał się mocno w przerwie i przypuszczaliśmy, że może wejdzie od 46. minuty
  51' Rybicki dobrze podaje prostopadle do Cetnarskiego, który wbiega z piłką w pole karne. "Cetnar" próbuje podać wzdłuż bramki, ale trafia wprost w ręce Treli
  48' Poprzeczka! Gliwiczanie po zmianie stron mocno przycisnęli i zamknęli łodzian we własnym polu karnym. Opatrzność czuwała jednak nad Wolańskim
  46' Rozpoczęła się druga część spotkania. To ostatnie 45 minut widzewiaków na własnym stadionie w T-Mobile Ekstraklasie na co najmniej 14 miesięcy
  Koniec pierwszej połowy meczu. Piłkarze Widzewa prowadzą z Piastem 1:0
  45' Potężny strzał Wasiluka z narożnika pola karnego. Płka przeleciała obok słupka
  43' Kibice skandują "Która godzina, Sylwester która godzina", nawiązując tym do utraty zegarka przez właściciela klubu
  42' Żółta kartka dla Króla
  40' Kibice Widzewa mają już dość właściciela klubu - Sylwestra Cacka
  37' Dobre przejęcie i kontra Wasiluka, ale pogubił się Stępiński
  35' Żółta kartka dla Martineza za symulowanie
  33' Na murawie leży jeden z gliwiczan
  Wasiluk uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Piłka wpadła w samo okienko, obok bezradnie patrzącego Treli
  30' GOOOOOLLLL!!! Piękna bramka Wasiluka! 1:0!
  28' Trwa walka w środku pola. Widać, że jest ślisko. Piłkarze mają problemy z nagłymi zmianami kierunków biegu
  23' Strzał Cetnarskiego z 18 metrów zablokowany przez obrońców
  20' Bruno wrócił do gry, chociaż nadal dokucza mu jakiś ból. Zobaczymy czy uda się to Brazylijczykowi rozbiegać
  18' Urazu doznał Bruno. Wygląda to poważnie. Brazylijczyk upadł bez kontaktu z przeciwnikiem. Trzyma się za okolice prawego kolana
  16' Jk zawodu na trybunach. Cetnarski marnuje bardzo dobrą okazję. "Cetnar" strzelał z ok. 7 metrów, po tym jak Trela wybił piłkę przed siebie po jej mocnym wstrzeleniu przez Rybickiego
  15' Kasprzak przejmuje piłkę na 16. metrze od bramki Treli i decyduje się na strzał, zbyt mocny
  14' Visnakovs faulowany tuż przy narożniku boiska
  12' Rzutem sędziowskim zostało wznowione to spotkanie
  Godzina 20.13 Kibice powoli gromadzą się na trybunach. Dzisiaj zamknięte są sektory od ul. Niciarnianej. Zaczęło padać, chociaż nie leje
  Godzina 19.59 Piłkarze Widzewa wyszli na rozgrzewkę. Są już na niej też zawodnicy Piasta
  28.05 Godzina 19.38 Witamy ponownie. Jesteśmy na stadionie. Na rozgrzewkę wyszli już bramkarze Widzewa. Choć jest pochmurno, nie pada. Murawa wygląda na nadającą się do gry

Godzina 22.53 Mecz został przełożony jednak na środę. Wznowienie o godzinie 20.30. Wszystkie wejściówki zachowują ważność
  Godzina 21.35 Spotkanie zostanie wznowione od 12. minuty. Mecz odbędzie się w środę lub czwartek. Najprawdopodobniej jednak w czwartek
  Godzina 21.09 MECZ ZOSTAJE PRZERWANY I DZISIAJ NIE BĘDZIE DOKOŃCZONY. O PONOWNYM TERMINIE DOWIEMY SIĘ PÓŹNIEJ. Piłkarze Widzewa wyszli do kibiców i podziękowali im za doping
  Godzina 21.07 Nadal nie ma oficjalnej decyzji
  Godzina 20.57 Za kilka minut powinniśmy znać oficjalne stanowisko, ale my nie widzimy szans na to, żeby ten mecz się dzisiaj odbył. Na murawie jest już basen, a kibiców nie opuszczają humory. Przed chwilą skandowali: "Hej Cacek nie masz zegarka"
  Godzina 20.50 Na razie mecz przerwany. Czekamy na oficjalną decyzję delegata PZPN i Ekstraklasy S.A.
  12' SĘDZIA PAWEŁ GIL PRZERYWA SPOTKANIE. Wieje bardzo mocno, a widoczność jest utrudniona przez deszcze. Gwizdy na trybunach i nie ma się co dziwić kibicom - oni, w odróżnieniu od piłkarzy, nie mogą zejść do szatni
  11' Hanzel mocno z dystansu, piłka przelatuje nad poprzeczką. Właśnie wzmaga się wiatr i zaczęło padać jeszcze (!) mocniej
  10' Trela nie daje się zaskoczyć strzałem z dystansu, choć piłka skozłowała przed nim
  8' Jurado zablokowany po kontrze Piasta. Rzut rożny
  6' Zbyt głębokie dośrodkowanie, piłka w rękach Treli. Na murawie coraz bardziej mokro
  5' Trela uprzedza Visnakovsa, wychodząc na 16 metr
  4' Kibice pokazują, że z zespołem są na dobre i złe. Słychać "Czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię
  1' Dwie minuty po godzinie 20.30 rozpoczęło się to spotkanie
  20.27 Kibice głośno śpiewają "Na zawsze wierni, wierni i oddani, łódzkiego Widzewa najwierniejsi fani". Piłkarze za chwilę wyjdą na murawę
  20.15 Cały czas rzęsiście pada. Nad stadion nadciągają jeszcze ciemniejsze chmury, a przed chwilą rozległ się ogromny huk
  20.00 Przy okrzyku "RTS!" na boisko wybiegli piłkarze Widzewa, którzy oklaskami przywitali nielicznych kibiców
  19.55 Na murawie pojawili się właśnie piłkarze Piasta. Przywitały ich gwizdy i "prysznic"
  19.51 Rezerwowi w Widzewie to: M. Mielcarz - P. Mroziński, P. Leimonas, M. Kozłowski, B. Narożnik, M. Kaczmarek. Trenerem jest Artur Skowronek
  19.50 Na ławce rezerwowych Piasta zasiądą: J. Szumski - J. Polak, A. Klepczyński, B. Szeliga, P. Kwaśniewski, M. Izvolt, P. Cicman. Trenerem jest Angel Perez García
  19.40 Za chwilę podamy skład obu drużyn. Tymczasem przypomnijmy, jak wyglądał ostatni mecz Widzewa z Piastem
  19.35 Jesteśmy już na stadionie. Od kilkudziesięciu minut mocno pada i błyska się. Przed chwilą na boisko wyszli bramkarze Widzewa