Grot Budowlani o dwa sety od Ligi Mistrzyń [ZDJĘCIA]

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały u siebie z ASPTT Miluza 3:1. Łodzianki w rewanżu we Francji muszą zwyciężyć dwa sety, żeby awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Od początku meczu trwała zażarta i wyrównana walka o każdy punkt. Pierwsze dwa sety kończyły się na przewagi. Lepiej tę rywalizację wytrzymywały łodzianki, wygrywając 27:25 i 29:27.

W trzeciej partii lepiej prezentowały się przyjezdne. od wyniku 10:11 kontrolowały przebieg gry, zwyciężając do 22. Gospodynie nie zamierzały jednak odpuszczać. Bardzo szybko wróciły do dobrej gry i czwarty set należał zdecydowanie do nich. Pozwoliły rywalkom zdobyć tylko 17 punktów.

To oznacza, że w rewanżu we Francji łodzianki muszą wygrać tylko dwa sety i zapewnią sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Jeśli im się uda, zmierzą się tam z włoskie Igor Gorgonzola Novara, francuskie RC Cannes i białoruska Minczanka Mińsk.