Vive Targi Kielce Mistrzem Polski 2014

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 3-1 i zostali Mistrzem Polski.

Nie było niespodzianek w rywalizacji o Mistrzostwo Polski 2014 w piłce ręcznej mężczyzn. Szczypiorniści Vive Targów Kielce wygrali w czwartym spotkaniu z Orlen Wisłą Płock 34:25 i całą rywalizację 3-1.

W decydującym starciu było bardzo gorąco. Emocjom dali się ponieść trenerzy obu drużyn. Po kłótni, w którą włączyli się zawodnicy, Talant Dujszebajew i Manolo Cadenas zostali ukarani czerwonymi kartkami.

Osłabienie na ławce bardziej przeszkadzało gospodarzom. Wisła do przerwy przegrywała już 10:19. Po przerwie płocczanie odrobili część strat, ale końcówka należała do gości.

Ostatecznie Vive Targi wygrały 34:25, a najlepszym strzelcem spotkania został Julen Aguinagalde (9 goli).