Przełamanie Janowicza. Estrella pokonany

Jerzy Janowicz wygrał z Victorem Estrellą 3:1 w pierwszej rundzie French Open.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Na dziewięciu zatrzymał się licznik porażek z rzędu Jerzego Janowicza. Łodzianin przełamał się w I rundzie French Open, pokonując Victora Estrellę 3:1.

W pierwszym secie dominował tenisista MKT Łódź. Przełamał rywala dwukrotnie i zakończył partię swoim serwisem, wygrywając do jednego. Drugi set był bardziej wyrównany. "Jerzyk" tylko w jednym gemie miał szansę przełamać rywala. Okazji miał jednak trzy i ostatnią wykorzystał. Wygrał 6:4.

Pierwszy raz Polak stracił swój serwis w trzeciej partii. Później odrobił podanie i losach seta zadecydował tie-break. W nim Janowicz miał piłkę meczową przy swoim serwisie, ale przegrał ostatecznie do sześciu. Nie powtórzyła się jednak sytuacja z ostatniego pojedynku z Phillipem Kohlschreiberem, kiedy to łodzianin nie wykorzystał dwóch meczboli i przegrał. W czwartym secie nasz zawodnik dwukrotnie złamał przeciwnika, a sam podanie stracił raz. Zwyciężył do czterech i całe spotkanie 6:4.

W drugiej rundzie rywalem "Jerzyka" będzie Jarkko Nieminen. Fin pokonał Michała Przysiężnego 3:2.

Do drugiej rundy turnieju kobiecego awansowała Agnieszka Radwańska. "Isia" wygrała z Shuai Zhang 2:0 (6:3, 6:0). Z rywalizacji odpadła natomiast Katarzyna Piter, która uległa Angelice Kerber 0:2 (3:6, 1:6).