Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów 2014

Piłkarze Realu Madryt pokonali po dogrywce Atletico Madryt 4:1. "Królewscy" zdobyli po raz 10. Puchar Mistrzów.

Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów w finale zmierzyły się dwie drużyny z tego samego miasta. W Derbach Madrytu rozegranych w Lizbonie lepsi okazali się piłkarze Realu. Po pierwsze połowie prowadziło jednak Atletico. W 36. minucie Diego Godin wykorzystał błąd Ikera Casillasa i zdobył bramkę głową.

"Królewscy" przez kolejne minuty dążyli do wyrównania, ale ich wysiłki spełzały na niczym. Gdy wydawało się, że dojdzie do niespodzianki, Luka Modrić ustawił piłkę w narożniku boiska. Na zegarze widniała już 93. minuta gry. Chorwat dośrodkował, a najwyżej wyskoczył Sergio Ramos, doprowadzając do wyrównania i dogrywki.

W doliczonym czasie gry dominował już tylko Real. W 110. minucie trafił Gareth Bale, a później jeszcze Marcelo i Cristiano Ronaldo. "Królewscy" zwyciężyli 4:1 i zdobyli 10. Puchar Mistrzów w historii klubu.

W finale nie zagrali pauzujący za kartki Xabi Alonso (Real) i kontuzjowany Arda Turan (Atletico). Już w 9. minucie Diego Simeone musiał zdjąć też swoją największą gwiazdę, Diego Costę, którego występ w tym spotkaniu stał pod znakiem zapytania.

Królem strzelców tegorocznej Ligi Mistrzów został Ronaldo, strzelając rekordowe 17 goli.