PGE GKS Bełchatów przerwał serię porażek [zdjęcia]

Piłkarze PGE GKS Bełchatów wygrali u siebie z Flotą Świnoujście 3:0. "Brunatni" zakończyli tym samym serię trzech porażek z rzędu.

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przerwali słabą passę. Po trzech porażkach, podopieczni Kamila Kieresia wreszcie wygrali. W niedzielne (25 maja) południe pokonali u siebie Flotę Świnoujście 3:0. Dwa gole strzelił młody Bartłomiej Bartosiak, a przyjezdnych dobił w końcówce Łukasz Wroński. Tempo meczu nie należało do najwyższych. Gospodarze chcieli zdobyć trzy punkty, a goście chyba jak najszybciej wrócić do odległego Świnoujścia.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu PGE GKS Bełchatów - Flota Świnoujście.

PGE GKS Bełchatów - Flota Świnoujście
(Wynik końcowy)
3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 B. Bartosiak (29. minuta) 2:0 B. Bartosiak (33. minuta) 3:0 Ł. Wroński (90. minuta)

Mateusz Mak (GKS) Brljak, Mokwa (Flota)

A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, M. Wilusz, A. Norambuena, Mateusz Mak, D. Szymański (90. P. Witasik), K. Poźniak, P. Rachwał, Michał Mak (90. A. Prokić), B. Bartosiak (62. Ł. Wroński) D. Brljak - R. Jasiński (69. J. Pułka), S. Zalepa, M. Stasiak, T. Mokwa, M. Opałacz,  M. Niewiada, K. Bodziony, B. Śpiączka, R. Kolendowicz (61. S. Kamiński), S. Olszar (83. P. Hośek)

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu. GKS pokonał Flotę 3:0, przerywając serię trzech porażek z rzędu
  Wroński wbiegł w pole karne w drugie tempo i po rykoszecie wykorzystał podanie od Mateusza Maka.Mak wcześniej przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i nie przewrócił się, chociaż próbował faulować go Mokwa
  90'+2 GOOOLLL!!! 3:0! Wroński!
  90'+2 Prokić wchodzi w miejsce Michała Maka
  90' Witasik w końcu na murawie. Zmienił Szymańskiego. Arbiter dolicza 3 minuty
  89' Do wejścia gotowy Witasik, ale koledzy długo rozgrywają piłkę, nie ma możliwości przeprowadzenia zmiany
  87' Poderwali się kibice. Poźniak zagrał do Wrońskiego, ten za plecy do Michała Maka, ale skrzydłowy GKS-u, doszedł do piłki i ruszył do przodu. Zbiegł z lewej strony do środka i zdecydował się na strzał z dystansu...Brljak na rzut rożny. Po kornerze głową uderzał Basta, obok słupka
85' Znów ucierpiał Rachwał. Niewiada za wysoko podniósł nogę
  83' Hośek wchodzi w miejsce Olszara
  82' Bełchatowianie pozwalają przeciwnikom na prowadzenie gry, ale groźnych sytuacji z tego nie ma
  81' Malarz łapie piłkę po lekkim strzale Zalepy
  78' Dobre wyjście z kontratakiem gospodarzy. Ostatnie podanie nie dociera jednak do adresata - Opałacz przejął piłkę kierowaną do Mateusza Maka
  75' Malarz ucierpiał w starciu z Olszarem. Bramkarz opatrywany przez masażystów, a piłkarze wykorzystują chwilę przerwy na uzupełnienie płynów. Malarz wraca do gry
  73' Olszar skacze najwyżej, ale nie trafia czysto w piłkę, która przelatuje po tym strzale obok słupka
72' Rachwał zachęca kolegów do większego pressingu
  71' Mateusz Mak ukarany żółtą kartką za faul na Pułce, który wychodził z kontrą
  70' Długi przerzut piłki Szymańskiego na prawą stronę. Mateusz Mak wywalczył rzut wolny z niemal narożnika boiska
  69' Jasiński zmieniony przez Pułkę
  68' Gospodarze kontrolują przebieg gry, długo rozgrywając piłkę w tyłach. Piłkarze Floty nie są chętni do szaleńczego biegania za futbolówką. Bełchatowianie też chcą zaoszczędzić jak najwięcej sił, a trzeba przyznać, że mocno świecące słońce nie pomaga zawodnikom
  65' Wroński wygrywa pojedynek biegowy ze Stasiakiem, który zagrywa piłkę ręką, ale sędzia uznaje, że napastnik GKS-u faulował
  64' Rachwał decyduje się na mocny strzał z ponad 30 metrów z rzutu wolnego...piłka po murze wychodzi za linię końcową. Tylko róg, po którym futbolówkę z własnego pola karnego wybijają obrońcy Floty
62' Przy gromkich brawach boiska opuszcza Bartosiak. Zastępuje go Wroński
  61' I jest już zmiana. Kamiński wchodzi za Kolendowicza, który zapisał się w dzisiejszym meczu tylko dziwnym rozegraniem rzutu wolnego
  60' Kamiński gotowy do wejścia, ale zaginął gdzieś arbiter techniczny, który pewnie ustawia numery na świetlnej tablicy
  59' Długo wymieniają piłkę bełchatowianie, na trybunach nieśmiałe "Ole!", ale akcja daleko od bramki gości
  56' Dobra akcja gospodarzy po prawej stronie boiska, Basta schodzi do środka i podaje prostopadle do Poźniaka, ale zbyt mocno
  54' Podskoczyli do góry niektórzy kibice z rękami uniesionymi do nieba, ale piłka po strzale Poźniaka z pola karnego przeleciała obok lewego słupka bramki Brljaka
  49' Baranowski ofiarnym wślizgiem blokuje strzał Stasiaka, który zapędził się w bełchatowskie pole karne na wyrzut z autu w tym rejonie boiska
48' Już na początku drugiej części ucierpiał Rachwał. Pomocnik GKS-u z pomocą kolegów podnosi się z murawy i wraca do gry
  46' Rozpoczęła się druga połowa. Na razie bez zmian
  Koniec pierwszej połowy. GKS zasłużenie prowadzi 2:0, a oba gole strzelił Bartłomiej Bartosiak
  45' Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty
  41' Rzut wolny dla gości z ok. 30 metrów od bramki bełchatowian. Kolendowicz przebiegł nad piłką, Bodziony przebiegł nad piłką i...nie było komu dośrodkować - musiał się wrócić Kolendowicz. Wzbudziło to wiele śmiechu na trybunach
  40' Bartosiak naciska na obrońców Floty i niemal przejmuje piłkę, zaskakują Brljaka
  38' Śpiączka zobaczył Malarza na ok. 8 metrze i zdecydował się lobować z 30 metrów...piłka przeleciała nad poprzeczką
37' Rzut sędziowski, ale Baranowski za wcześnie kopnął piłkę. Powtórka rzutu, a Bartosiak wraca do gry
  36' Bartosiak padła na murawę po zderzeniu z Niewiadą. Leży strzelec dwóch bramek, trzymając się za lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Potrzebna pomoc lekarza
  Bartosiak sprytnym strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza, po tym jak wcześniej nabiegł na piłkę dośrodkowywaną z prawej strony boiska
  33' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! BARTOSIAK! 2:0!
  31' Groźnie w polu karnym Gieksy po rzucie z autu. Faulowany jednak był Wilusz. Malarz ma o coś pretensje do Rachwała
  Bartosiak dostał podanie od...Brljaka i mierzonym bramkarzem nad golkiperem gości wyprowadził gospodarzy na prowadzenie
  29' GOOOLLLL! 1:0! Bartosiak!
27' Szymański strzela z 20 metrów, ale niecelnie. Po chwili żółta kartka dla Brljaka, który po raz kolejny opóźniał wybicie piłki z piątego metra. Kolejni ludzie ze sztabu szkoleniowego goci mają pretensje do sędziego
  26' Jeden z członków sztabu szkoleniowego Floty odesłany na trybuny. Prawdopodobnie to jakiś masażysta, który w zbyt mocnych słowach musiał wyrażać swoje niezadowolenie po nie tak dawnym rzucie rożnym dla gospodarzy
  24' Michał Mak znów wrzuca z lewej strony, i znów niecelnie. Tym razem usprawiedliwia go sędzia, który wskazuje na rzut rożny, chociaż inne zdanie na ten temat mają sędziowie
  23' Michał Mak ma dużo miejsca po lewej stronie, ale dośrodkowuje zbyt mocno. Norambuena po chwili przeprasza Baranowskiego, że nie przyjął piłki po podaniu od niego
  19' Mali kibice GKS-u skandują "Maciej! Wilusz!". Niestety, kapitan bełchatowian po sezonie odchodzi do Lecha Poznań
  16' Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Poźniaka, najwyżej skacze Basta i strzela obok bramki
  15' Szymański kończy niezłą akcję swojego zespołu strzałem z 18 metrów. Piłka po rykoszecie wylatuje za końcową linię
14' Śpiączka fauluje Wilusza, Norambuena pokazuje sędziemu, żeby zanotował sobie, iż to już drugie przewinienie tego zawodnika
  13' Olszar dobrze wyszedł z piłką do kontrataku, podał na prawo, jednak Śpiączka nie przyjął w pierwsze tempo i nie dał rady już dogonić piłki, która wypadła na aut
  12' Duża przewaga bełchatowian w posiadaniu piłki. Goście mają problem, żeby przedrzeć się na połowę rywali
  9' Ostre starcie Rachwała z Mokwą, ale obaj piłkarze szybko się podnoszą
  7' Olszar nie usłyszał gwizdka sędziego i pognał za piłką, chociaż był spalony
  6' Opałacz pada we własnym polu karnym, ale może grać dalej, chociaż utyka
  4' Początek meczu dla GKS-u, który długo utrzymuje się przy piłce
  1' Punktualnie o 12.30 rozpoczęło się spotkanie
  Godzina 12.18 Rezerwowi w GKS-ie to: D. Podleśny - P. Witasik, M. Flis, Ł. Wroński, A. Prokić, H. Kirovski, D. Turkovs. Trenerem jest oczywiście Kamil Kiereś
  Godzina 12.17 Na ławce rezerwowych Floty zasiądą: Sz. Gąsiński - P. Kieruzel, Ł. Sołowiej, P. Hośek, S. Kamiński, M. Mysiak, J. Pułka. Trenerem jest Tomasz Kafarski