Świetna czasówka Majki w Giro

Rafał Majka zajął czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas 12. etapu Giro d'Italia.

Jazda indywidualna na czas, to nigdy nie była specjalność Rafała Majki. Na czwartkowym (22 maja), 12. etapie Giro d'Italia Polak pojechał jednak wyśmienicie. Kolarz grupy Tinkoff-Saxo zajął czwarte miejsce, tracąc do zwycięzcy 1 minutę i 39 sekund.

Wygrał Rigoberto Uran Uran, który trasę 42,2 kilometra pokonał w czasie 57 minut i 34 sekund. Nad kolejnymi Diego Ulissim i Cadelem Evansem miał przewagę ponad minuty. Kolumbijczyk dzięki temu został liderem całego wyścigu. Nad Evansem ma 37 sekund przewagi, a nad trzecim Majką prawie 2 minuty. Polak umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji młodzieżowej.