Podbeskidzie Bielsko-Biała vs. ŁKS Łódź 0:3!

To był świetny mecz, kolejny świetny mecz, piłkarzy ŁKS. Łodzianie kilka dni temu pokonali w Niepołomicach Puszczę 2:0, a w środę, w zaległym spotkaniu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonali 3:0 Podbeskidzie w Bielsku-Białej.

(Fot. Marek Kowal)

Łodzianie nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa, a ojcem wygranej był Patryk Bryła, który zdobył pierwszą i ostatnią bramkę w tym meczu. Środkowego gola, niezwykłej urody, bo w samo okienko bramki gospodarzy, strzelił Maciej Wolski.

Wygrywając z Podbeskidziem ełkaesiacy dołączyli do ligowej czołówki i pokazali, że mogą liczyć się w walce o awans do ekstraklasy. Warunek jest jeden - muszą na własnym stadionie grać tak, jak na wyjazdach. Na razie poza domem spisują się zdecydowanie lepiej - na wyjazdach wygrali cztery mecze z sześciu, a u siebie tylko jeden z czterech.

W sobotę piłkarze trenera Kazimierza Moskala o godz. 16 przy al. Unii podejmą GKS Tychy.

Poniżej zapis naszej relacji live z Bielska-Białej

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź
0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Patryk Bryła (22), 0:2 Maciej Wolski (37), 0:3 Patryk Bryła (53)

Maciej Kozak (Podbeskidzie), Maciej Wolski, Artur Bogusz (ŁKS)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)

Podbeskidzie: Fabisiak - Jaroch, Komor, Jończy, Oleksy - Kozak, Rzuchowski (57, Płacheta), Guga, Kostorz (64, Goncerz), Sierpina - Sabala (50, Gandara). Trener: Krzysztof Brede.

ŁKS: Kołba - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko - Pyrdoł, Ramirez (82, Grzesik), Bielak, Wolski (88, Żylski), Bryła (69, Gamrot) - Kujawa. Trener: Kazimierz Moskal.

Widzów: 2056

90'+3 KONIEC MECZU

90'+1 Wszyscy czekają już na końcowy gwizdek, również gospodarze

90' Dokładnie o trzy minuty!

90' Kończy się regulaminowy czas gry. Ile doliczy sędzia?

88' I kolejna zmiana. Kamil Żylski wchodzi za Wolskiego

86' Zaskakująca akcja gospodarzy, Kołba wybija piłkę na słupek!

83' Kozak z dystansu w ręce Kołby

82' Druga zmiana w ŁKS, Jan Grzesik zastępuje Ramireza

82' Po co wy gracie, jak wy ambicji nie macie - skandują kibice Podbeskidzia

80' W odpowiedzi Goncerz, też niecelnie

79' Teraz z ostrego kąta strzelał Ramirez, ale niecelnie

78' Coraz mniej czasu do końca meczu, wygrana ŁKS coraz bliżej

76' Ostry strzał Bogusza, minimalnie niecelny

73' Kołba bez problemów broni strzał z rzutu wolnego Gandary

69' Zmiana w ŁKS. Schodzi z boiska Patryk Bryła, a zastępuje go Mateusz Gamrot

65' Widejko blokuje strzał Roberto Gandary. Było groźnie pod bramką ŁKS

63' Piłkarze ŁKS mogą imponować dziś mądrością gry

61' Ełkaesiacy nie zamierzają się zatrzymywać. Teraz Fabisiak z trudem obronił strzał Ramireza

60' Godzina meczu za nami. Piękna godzina ŁKS!

57' Kołba broni groźny strzał jednego z rywali

55' Miał szansę Rafał Kujawa, który dobijał strzał Bryły, ale obronił Fabisiak. Mogło być 4:0!

53' Patryk Bryłą odzyskał piłkę, podciągnął bliżej bramki Fabisiaka i po raz drugi w tym meczu go pokonał!

53' GOL DLA ŁKS!!!

48' Strzelał Widejko, dobrze broni Fabisiak

48' Dobra akcja Patryka Bryły, będzie rzut różny

46' Rozpoczęła się druga połowa

ŁKS do przerwy był zespołem zdecydowanie lepszym od Podbeskidzia. Czekamy na drugą połowę

45'+1 KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŁKS ZASŁUŻENIE PROWADZI W BIELSKU-BIAŁEJ 2:0

45' Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy

42' Kibice Podbeskidzia najwyraźniej nie spodziewali się takiego scenariusza, bo coraz częściej dają wyraz swojemu niezadowoleniu

41' Kujawa na spalonym

39' Ełkaesiacy mają przewagę, stwarzają okazje bramkowe i zasłużenie prowadzą!

37' Maciej Wolski popisał się przepięknym strzałem w górny róg bramki gospodarzy. Ależ to był cudowny gol!

37' GOL DLA ŁKS!!!

35' Gracze Podbeskidzia rzucili się do odrabiania strat i sporo dzieje się pod bramką Michała Kołby

34' Dużo szczęścia mieli teraz ełkaesiacy, bo rywal w polu karnym nie trafił w piłkę

30' Widejko niecelnie

28' Kibice ŁKS na razie mogą być zadowoleni, bo ełkaesiacy grają lepiej od gospodarzy

25' Wolski blisko podwyższenia prowadzenia. Nerwowo grają gospodarze w obronie

22' Bardzo niefrasobliwie zachował się bramkarz Podbeskidzia. Piłkarze ŁKS przejęli piłkę, Rafał Kujawa zagrał do Patryka Bryły, a ten wyprowadził ełkaesiaków na prowadzenie!

22' GOL DLA ŁKS!!!

18' Kołba uprzedził Sabalę

17' Mocny strzał Ramireza, ale niestety niecelny

15' Pierwszy kwadrans tego wyrównanego meczu za nami, na razie bez goli

11' Ramirez z rzutu rożnego trafił... w chorągiewkę

10' Próbował strzelać Rafał Kujawa z bliska, ale jego uderzenie zablokowane przez obrońcę. Będzie rzut rożny

8' Lukas Bielak wyjaśnia zamieszanie przed bramką ŁKS

5' Obrońcy Podbeskidzia uprzedzili w polu karnym Artura Bogusza

4' Na razie dużo gry w środku pola

2' Ełkaesiacy w tym sezonie dużo lepiej spisują się na wyjazdach, więc nic dziwnego, że liczą na wygraną!

1' Mecz się rozpoczął

18:58 Rozgrzewka już skończona, ełkaesiacy zagrają w czarnych strojach, gospodarze w biało-niebieskich

18:48 ŁKS wyprzedza w tabeli Podbeskidzie o cztery miejsca, ale ma tylko jeden punkt więcej. Może być zacięty mecz!

18:46 Powoli kończy się rozgrzewka, kibice ŁKS są już w swoim sektorze