Widzew Łódź spadł z T-Mobile Ekstraklasy [zdjęcia]

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:3 i stracili jakiekolwiek szanse na utrzymanie się w T-Mobile Ekstraklasie.

Piłkarska T-Mobile Ekstraklasa zbliża się do końca. Znamy już pierwszego spadkowicza. Są to piłkarze Widzewa Łódź, którzy w czwartkowy (22 maja) wieczór przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:3. Gospodarze otworzyli wynik spotkania rzutem karnym, który w 22. minucie wykorzystał Dariusz Kołodziej. Łodzianie próbowali odrabiać straty, ale brakowało im jakości. Nie wypalił trenerowi Arturowi Skowronkowi wariant z Piotrem Mrozińskim na środku. "Mrozu", który ostatnio grał na lewej obronie, popełniał proste błędy. Jego koledzy z bloku defensywnego nie spisywali się lepiej. Bielszczanie wypunktowali rywali w drugiej części gry. Najpierw gola strzelił Damian Chmiel, a w doliczonym czasie Krzysztof Chrapek. Łódź traci piłkarską ekstraklasę. Na jak długo?

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 D. Kołodziej (22. minuta, karny) 2:0 D. Chmiel (59. minuta) 3:0 K. Chrapek (90. minuta)

Kołodziej (Podbeskidzie)

R. Zajac - T. Górkiewicz, B. Konieczny, B. Telichowski, P. Pietruszka, M. Sokołowski, D. Łatka, D. Kołodziej (46. P. Malinowski), M. Iwański, D. Chmiel (89. S. Bartlewski), F. Pawela (77. K. Chrapek) P. Wolański - P. Leimonas (60. M. Rybicki), K. Nowak, M. Wasiluk, P. Mroziński, A. Bruno (71. A. Visnakovs), B. Kasprzak, M. Cetnarski, P. Okachi, M. Kaczmarek, E. Visnakovs

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu. Podbeskidzie wygrywa z Widzewem 2:0. To dla łodzian pożegnanie z T-Mobile Ekstraklasą
  Chrapek wyszedł z kontrą, ograł Nowaka i strzelił po krótkim rogu
  90'+3 GOL! 3:0! Chrapek!
  90'+1 Bielszczanie mądrze oddalają grę od własnego pola karnego, rozgrywając piłkę przy narożniku na połowie Widzewa
  90' Sędzia dolicza jeszcze trzy minuty
  89' Chmiel schodzi, w jego miejsce pojawia się Bartlewski
  87' Nowak w polu karnym zatrzymuje Chrapka, który za daleko wypuścił sobie piłkę
  85' Kaczmarek wrzuca z lewej strony... piłka przelatuje wzdłuż linii bramkowej, ani Okachi, ani Visnakovs nie dali rady jej sięgnąć
  83' Telichowski trafia piłką w rękę skaczącego do niego tyłem Wasiluka. Sędziowie słusznie nie reagują na protesty gospodarzy
  80' Rybicki wrzuca w pole karne, ale pudłuje Wasiluk, chociaż miał dobrą sytuację
  79' Pietruszka próbuje strzału sprzed pola karnego, chybił
  78' Malinowski przedarł się prawym skrzydłem i strzelił z ostrego kąta... Wolański broni!
  77' Schodzi z murawy Pawela, w jego miejsce pojawia się Chrapek
  76' Strzał Visnakovsa zablokowany. Tylko róg dla Widzewa
74' Okachi wyskakuje najwyżej we własnym polu karnym i wybija piłkę
  73' Sokołowski przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale z ok. 16 metrów. Wcześniej piłkę bielszczanom wystawił... Nowak
  71' Zaskakujące podanie Bruno do Okachiego, który strzela niecelnie. Alexejs Visnakovs zmienia Bruno
  68' Cetnarski decyduje się na strzał rozpaczy z dalszej odległości, piłka przelatuje daleko od słupka
  66' Telichowski w zamieszaniu podbramkowym uderza przewrotką, ale Mroziński wybija na róg
  65' Nowak w poprzek boiska podaje do Mrozińskiego, który zaspał i nieomal skończyło się stratą na 20. metrze
  64' Cetnarski strzela z wolnego, piłka po odbiciu od muru wylatuje za linię końcową
62' Nowak sprawdził czujność Wolańskiego! Środkowy obrońca był bliski samobója
  Chemil strzelił mocno, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Wcześniej Mroziński fatalnie podawał, po czym Chmiel przejął piłkę
  60' Rybicki zmienia Leimonasa
  59' GOOOL! 2:0! Chmiel
  59' Kasprzak świetnym zagraniem zabiera piłkę Malinowskiemu, który pędził już z kontrą
  55' Niefortunne zderzenie głowami Leimonasa z Koniecznym. Biegną na murawę lekarze
  53' Kapitalna interwencja Wolańskiego! Bramkarz Widzewa wyciągnął piłkę zmierzającą tuż przy słupku po strzale Paweli. Po chwili Górkiewicz strzela minimalnie niecelnie po wrzutce z rożnego
51' Poprzeczka! Wasiluk z wolnego strzelił nad murem, i trafiła w górne obramowanie bramki, po czym wyleciała za linię końcową
  50' Cetnarski faulowany na wprost bramki na ok. 25. metrze od bramki gospodarzy
  48' Niepilnowany Chmiel wstrzeliwuje wzdłuż linii bramkowej, na szczęście dla łodzian nikt z bielszczan nie zamknął akcji
  46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. W Podbeskidziu jedna zmiana. Malinowski zmienił Kołodzieja
  Sędzia Borski kończy pierwszą połowę, nie doliczając nawet minuty. To dziwne, bo był przecież karny. Do przerwy Podbeskidzie prowadzi 1:0. To oznacza jedno - koniec T-Mobile Ekstraklasy dla łodzian
  44' Alex mija kilku rywali, pięknie przerzuca na prawe skrzydło...Kaczmarkowi zabrakło koncentracji, żeby dokładnie wrzucić. Tylko róg
  43' Kaczmarek uderza z pierwszej piłki z ok. 18 metrów...piłka przelatuje daleko obok prawego słupka bramki Zajaca
39' Osaczony przez rywali Okachi nie porozumiał się z partnerami, bielszczanie przejęli i wyszli z groźną kontrą. Akcję zakończył Sokołowski potężnym strzałem, ale niecelnym
  38' Wasiluk strzela z ok. 20 metrów, ale Górkieiwcz ofiarnie to blokuje
  36' Niezła kontra gości. Cetnarski biegnie środkiem i zagrywa na prawo do Kaczmarka, który powinien się szybciej pokazać. "Cetnar" był faulowany, sędzia pokazał przywilej, a "Kaka" po chwili stracił piłkę
  35' Zamieszanie w "szesnastce" Wolańskiego, sytuację wyjaśnia dalekim wybiciem Bruno
  32' Długa akcja Widzewa, którzy rozgrywali jednak w większości na własnej połowie i w środku boiska
  28' Kołodziej ukarany żółtą kartką za faul na Leimonasie
  27' Widzewiacy szeroko rozgrywają piłkę i próbują prostopadle dorzucać do Visnakovsa. Nie ma jednak zagrożenia. Bielszczanie nastawieni na kontry
Kołodziej strzelił mocno i choć Wolański wyczuł intencje strzelca, to za późno wystawił ręce
  22' GOL! 1:0! Dariusz Kołodziej!
  21' Karny dla gospodarzy! Leimonas przewrócił jednego z rywali. Protestują widzewiacy
  19' Kaczmarek daleko wrzuca z autu, Leimonas zgrywa, Okachi wbiega w pole karne i strzela...zablokowany. Rzut rożny. Świetna wrzutka Cetnarskiego, Leimonas strzela po koźle...Zajac ofiarnie broni, wpadając na słupek. Dobitka Wasiluka zablokowana
  16' Zwija się z bólu Alex, który ucierpiał w przypadkowym starciu. Nie ma kartek, tylko rzut wolny dla łodzian z ok. 40 metrów
  15' Kasprzak przejmuje piłkę na ok. 30. metrze od bramki bielszczan i szybko strzela. Piłka skozłowała przed Zajacem, ale ten sobie poradził bez większych problemów
  13' Piłka na wolne pole do Visnakovsa, jednak za akcją nikt nie podążył. Okachi i Kaczmarek uznali chyba, że "Wiśnia" nie dojdzie
12' Wolański znów bez problemów łapie futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
  9' Błąd Zajaca, Kasprzak powinien strzelać z pierwszej piłki z ok. 25 metrów, ale się rozmyślił. Później podanie w pole karne do Cetnarskiego, ten uderza, ale zablokowany. Tylko róg
  8' Koronkowa akcja łodzian, piłka chodziła jak po sznurku, strzałem kończy to Cetnarski z ok. 20 metrów, ale bardzo niecelnie
  6' Nowak leży na murawie, ale nic groźnego się nie stało
  4' Bruno kończy strzałem akcję Widzewa i przypadkowe zagranie Cetnarskiego. Zajac broni bez problemu
  3' Wolański pięknie interweniuje po strzale głową Paweli. Ale i tak był spalony
  2' Pierwszy kontakt z piłką Wolańskiego. Gospodarzy wykonywali aut z wysokości pola karnego łodzian, ale piłka pewnie wpadła w ręce bramkarza Widzewa
  1' Punktualnie o 20.30 zaczęło się spotkanie. Widzewiacy w czerwonych strojach, bielszczanie w białych koszulkach i getrach oraz niebieskich spodenkach
  Godzina 20.20 Zapełnia się trybuna przebudowywanego stadionu w Bielsku-Białej. Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 10 minut. Przypomnijmy, jak wyglądało spotkanie Podbeskidzia z Widzewem na inaugurację rundy wiosennej
  Godzina 19.49 Bramkarze już się rozgrzewają. Czekamy jeszcze na pozostałych zawodników. Bilety na to spotkanie zostały wyprzedany, choć zaznaczyć trzeba, że dostępna jest tylko jedna trybuna - za jedną z bramek
  Godzina 19.40 Rezerwowi w Podbeskidziu to: S. Madejski - P. Malinowski, K. Chrapek, M. Kupczak, A. Deja, S. Bartlewski, M. Stąporski
  Godzina 19.39 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: M. Mielcarz - X. Gela, K. Lafrance, M. Rybicki, P. Stępiński, Y. Urdinov, A. Visnakovs. Trenerem jest oczywiście Artur Skowronek
  Godzina 19.30 Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze Widzewa wstępnie zapoznali się z murawą. Za chwilę podamy składy obu drużyn