ŁKS Łódź wygrywa z Czarnymi Rząśnia

Piłkarze AP ŁKS-u Łódź pokonali u siebie Czarnych Rząśnia 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Adam Patora, Michał Zaleśny i Dawid Sarafiński.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu IV ligi, piłkarze AP ŁKS-u Łódź są coraz bliżsi zapewnienia sobie awansu. Podopieczni Wojciecha Robaszka w środę pokonali na własnym boisku Czarnych Rząśnia 3:0. Wynik spotkania otworzył w 30. minucie Adam Patora. Gospodarze losy meczu rozstrzygnęli dopiero w końcówce. W 79. minucie trafiła Michał Zaleśny, a chwilę później Dawid Sarafiński. Mecz, choć rozgrywany o 18, był prowadzony w ciężkich warunkach atmosferycznych. - Było parno, gorąco, ciężko było oddychać. To, że strzeliłem i asystowałem nie liczy się. Liczy się to, kto się cieszy. Gramy w osiemnastu i w osiemnastu wygrywamy. Staram się swój drybling wykorzystywać tak, żeby dać drużynie jak najwięcej, choć nie zawsze to wychodzi. Myślę, że w następnych meczach będzie więcej jakości z mojej strony. Ważniejsza była asysta, bo przy bramce na 3:0 - przyznał Dawid Sarafiński.

Jednym z wyróżniających się zawodników ŁKS-u był Adrian Kasztelan, który poprzednio pauzował. - W pierwszej połowie mieliśmy sporo sytuacji, ale widzimy, że coraz ciężej zdobywa się bramki. Cieszą kolejne trzy punkty. Nieważne kto strzela, nieważne kto dogrywa, najważniejsze są trzy punkty - powiedział pomocnik łodzian.

W sobotę (24 maja) ŁKS zagra w Nieborowie z tamtejszym Orłem.