Seria porażek PGE GKS-u Bełchatów trwa (zdjęcia)

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali na wyjeździe z Dolcanem Ząbki 1:2. Była to trzecia z rzędu porażka bełchatowian.

Sezon 2013/2014 I ligi piłkarskiej dobiega powoli końca. Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów mając przewagę nad kolejnymi drużynami i mogąc zapewnić sobie awans do T-Mobile Ekstraklasy wcześnie, zaczęli przegrywać. Seria porażek w środę (21 maja) została przedłużona do trzech. Bełchatowianie ulegli na wyjeździe Dolcanowi Ząbki 1:2. W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze. Dwa gole z rzutów karnych strzelił Dariusz Zjawiński. Nic nie wyszło z wielkiej rotacji w pierwszej jedenastce Kamila Kieresia. Po zmianie stron "Brunatni" zaczęli prezentować się nieco lepiej. Bramkę zdobył Patryk Rachwał. Na więcej gości nie było stać. Po końcowym gwizdku zawodnicy przez kilka minut rozmawiali z grupą kilkudziesięciu kibiców, którzy przyjechali do Ząbek.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Dolcan Ząbki - PGE GKS Bełchatów.

Dolcan Ząbki - PGE GKS Bełchatów
(Wynik końcowy)
2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 D. Zjawiński (30. minuta, karny) 2:0 D. Zjawiński (38. minuta, karny) 2:1 P. Rachwał (70. minuta)

Wiśniewski, Sierpina (Dolcan) Sawala, Baran, Michał Mak, Renusz, Flis (GKS)

M. Humerski - M. Długołęcki, P. Klepczarek, R. Grzelak, D. Jakubik (87. P. Tarnowski), A. Łuszkiewicz, G. Piesio, Sz. Matuszek, Ł. Sierpina (73. K. Mazek), B. Wiśniewski (62. B. Osoliński), D. Zjawiński

A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, M. Wilusz, M. Flis, A. Prokić (46. Michał Mak), Sz. Sawala (46. Mateusz Mak), P. Rachwał (76. D. Szymański), G. Baran, M. Renusz, H. Kirovski

Słuchaj też relacji na żywo z meczu Dolcan Ząbki - PGE GKS Bełchatów

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu. GKS przegrał na wyjeździe z Dolcanem 1:2
  90'+3 Długa w rzutka w pole karne Dolcanu... Baranowski wychodzi wysoko, Humerski nie dał rady go przeskoczyć i upada na murawę. Michał Mak dopada do bezpańskiej piłki, ale jego strzał zablokowali obrońcy
  90'+3 Seria dziecinnych strat z obu stron
  90'+1 Basta w ostatniej chwili uprzedza Mazka, który czekał na piłkę, żeby skierować ją z ok. 7 metrów do pustej bramki
  90' Mecz przedłużony o trzy minuty
  88' Żółtko dla Flisa za faul na Piesiu
87' Żółta kartka dla Renusza za "nurkowanie" w polu karnym. Trzeba przyznać, że słusznie. Wcześniej w polu karnym Dolcanu upadł Baranowski, ale tam sędzia nie zareagował. Schodzi Jakubik, w jego miejsca pojawił się Tarnowski
  85' Piłka wybita poza stadion, odbija się od dachu jednego z okolicznych domków i spada komuś na podwórko. Na szczęście są inne futbolówki, gra toczy się dalej. Atakują bełchatowianie
  83' Piesio strzela z pola karnego po krótki rogu... Malarz świetnie broni. Po drugiej stronie Renusz uderza potężnie z ponad 25 metrów, piłka mocno trafia w plecy jednego z rywali. Leży na murawie Łuszkiewicz, na murawę wbiegają lekarze. Zawodnicy wykorzystują przerwę na uzupełnianie płynów
  81' Piesio odpycha ręką uciekającego Maka, sędzia odgwizduje faul, chociaż kibice, zawodnicy i trener Dolcanu protestują
  80' Kontra Gieksy, Mateusz Mak kapitalnie zgrywa na prawą stronę do Basty, a ten z pierwszej piłki na lewą stronę...tylko do kogo?!
  77' Żółta kartka dla Michała Maka za bezsensowny faul na Łuszkiewiczu w środku pola. Po chwili Wilusz świetnie zatrzymuje, wbiegającego w bełchatowskie pole karne, Jakubika
  76' Szymański zmienia Rachwała
73' Sierpina schodzi, otrzymując na koniec żółtą kartkę za opóźnianie swojego schodzenia. Wchodzi Mazek. Arbiter techniczny zwraca też uwagę masażyście GKS-u, który w przerwie podawał swoim zawodnikom wodę
  72' Baranowski udanym powrotem zatrzymuje piłkę zmierzającą do osamotnionego Zjawińskiego
  71' Humerski z ogromnymi problemami na rzut rożny po tym, jak piłka dośrodkowana leciała w światło bramki
  Rachwał zdobył gola strzałem z ok. 16 metrów, dobiegając jako pierwszy do wybicia po wrzutce z prawej strony
  70' GOOOOOLLLL!!! 2:1! Patryk Rachwał!
  68' Flis wrzuca z rzutu wolnego... wprost w ręce Humerskiego, przy którym nie było nikogo
  65' Malarz wybija, koledzy nie skoncentrowani, piłka przy nogach gospodarzy
63' Łuszkiewicz strzela przewrotką i gromkie brawa za tę próbę, choć piłka nie trafiła w światło bramki
  62' Zmiana, Osoliński zmienia Wiśniewskiego
  61' Duże problemy bełchatowian z przedostaniem się w rejony pola karnego Dolcana
  58' Renusz przed polem karnym gospodarzy mija jednego, mija drugiego rywala, ale o jeden zwód za dużo...
  56' Nieporozumienie gospodarzy przed polek karnym gości. To była dobra okazja do podwyższenia prowadzenia
  54' Malarz daleko wybija, uprzedzając jednego z przeciwników. W odpowiedzi Mateusz Mak zakręcił obrońcami, ale na końcu zakręcił się sam i stracił piłkę
  52' Nerwowo się zrobiło po wślizgu Rachwała, który trafił w piłkę, ale atakował zbyt ostro
51' Mateusz Mak wbiega w pole karne i uderza z półwoleja...słupek!
  48' Groźna akcja braci Maków, dośrodkowanie w pole karne i Humerski z najwyższym trudem broni strzał głową Kirovskiego i dobitkę Renusza
  46' Malarz dalekim wyjściem na 18. metr uprzedza Zjawińskiego
  46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Dwie zmiany w Gieksie. Zeszli Sawala i Prokić. W ich miejsce pojawili się bracia Makowie: Mateusz i Michał
  Koniec pierwszej połowy spotkania. Dolcan po karnych, ale zasłużenie prowadzi z GKS-em 2:0
  45' Świetny powrót Wilusza, który w ostatniej chwili zdejmuje piłkę z nogi Zjawińskiego. Pierwsza połowa przedłużona o 60 sekund
  44' Wiśniewski ukarany żółtą kartką za faul na Baście
42' Po raz pierwszy od chyba kilkunastu minut piłka w polu karnym gospodarzy. I od razu rzut rożny dla "Brunatnych", ale po dośrodkowaniu Flisa obrońcy wybijają piłkę
  40' Poprzeczka! Tym razem niespodziewanie strzelał Wiśniewski
  Zjawiński tym razem strzelił tuż przy ziemi w prawy narożnik Malarza, który nie miał szans na skuteczną interwencję
  38' GOOOL! 2:0! Zjawiński!
  37' Rzut karny! Tym razem sędzia Jarzębak pokazuje, że faulował Malarz. Bełchatowianie mają duże wątpliwości... My też byśmy chcieli zobaczyć powtórki
  34' Kłótnia Łuszkiewicza z Renuszem, kończy się na "pyskówce"
  33' Sierpina sam na sam przed Malarzem... po jego strzale piłka trafia w jeden słupek, później w drugi i w końcu w ręce bramkarza. W tej sytuacji fatalny błąd popełnił Basta, który minął się z piłką, próbując ją przeciąć
Zjawiński strzelił potężnie pod poprzeczkę w środek, a Malarz rzucił się w prawo
  30' GOL! 1:0! Zjawiński!
  29' Rzut karny! Baran protestuje, ale sędzia nie ma wątpliwości co do swojej decyzji. "Jedenastka" dla gospodarzy
  28' Malarz znów na rożnym, i znów uderzał Piesio. Tym razem z pola karnego
  27' Piesio z ponad 25 metrów z rzutu wolnego strzela mocno, piłka leci pod poprzeczkę, ale Malarz piąstkuje na rzut rożny
  26' Baran ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Zjawińskim. Wcześniej napastnik Dolcana zabrał piłkę pomocnikowi GKS-u
  22' Renusz ostrym wślizgiem wchodzi w nogi rywala. Powinien się cieszyć, że skończyło się tylko na słownym upomnieniu
21' Malarz wyjściem na piętnasty metr zatrzymuje atak Dolcana. Piłka w trybunie
  19' Renusz traci, a po chwili odzyskuje piłkę w polu karnym przeciwników. Skrzydłowy "Brunatnych" strzela z ostrego kąta, Humerski broni. Dobitka...i znów Humerski. Rzut rożny
  17' Sawala odzyskuje piłkę...zdaniem sędziego faulował. Pada na kolana pomocnik "Gieksy"
  16' Zaskakujące uderzenie Zjawińśkiego sprzed pola karnego, ale łapie Malarz
  15' Żółta kartka dla Sawali. Pomocnik GKS-u ma wielkie pretensje do arbitra
  14' Flis z półwoleja z ok. 16 metrów, Humerski broni
  13' Długa akcja gospodarzy, którzy cierpliwie rozgrywali piłkę na własnej połowie, ale przerwali to w końcu goście
9' Renusz puszcza sobie piłkę do przodu, Grzelak wchodzi w niego, ale gwizdek sędziego milczy. Pretensje mają Renusz i Sawala
  8' Znów duże zamieszanie po stałym fragmencie gry gospodarzy. Wybijają bełchatowianie, a Baran wykopuje na aut, bo na murawie leżał Grzelak
  7' Prokić w poprzeczkę! I piłka wyszła za linię końcową. Humerski stał i patrzył jak zaczarowany na futbolówkę.
  6' Sawala rozkłada ręce po kolejnym gwizdku sędziego, który pokazuje, że goście znów faulowali
  5' Zjawiński i Matuszek bliscy skierowania piłki do bramki bełchatowian po zamieszaniu w szesnastce Malarza
  4' Basta w ostatnich chwili uprzedza Zjawińskiego
  3' Dobra piłka prostopadła do Piesia, ale zdążył wrócić Baranowski, który zatrzymał rywala
  1' Rozpoczęło się to spotkanie. Bełchatowianie w białych koszulkach i czarnych spodenkach oraz getrach, gospodarze w zielonych koszulkach i białych spodenkach oraz getrach
  Rezerwowi w Dolcanie to: R. Leszczyński - K. Mazek, Ł. Matuszczyk, B. Osoliński, D. Świerblewski, R. Zembrowski, P. Tarnoski. Trenerem jest Robert Podoliński
  Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą: D. Podleśny - M. Szymorek, D. Szymański, Mateusz Mak, K. Poźniak, Michał Mak, B. Bartosiak. Ternerem jest Kamil Kiereś
  Godzina 17.07 Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze są jeszcze na rozgrzewce. Za chwilę podamy składy obu drużyn