Polscy lekkoatleci wrócili z Berlina. Przywieźli 12 medali [GALERIA ZDJĘĆ][FILM]

Po godz. 9 na warszawskim lotnisku wylądowała reprezentacja polskich lekkoatletów wracająca z workiem medali z zakończonych wczoraj Mistrzostw Europy w Berlinie.

Adam Kszczot witany przez kibiców (Fot. Robert Zwoliński)

Nasi rodacy zdobyli w sumie 12 medali: siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy drugie miejsce, a wyprzedziła nas tylko Wielka Brytania.

W rzucie młotem tryumfowali Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki, w pchnięciu kulą Paulina Guba i Michał Haratyk. Anita Włodarczyk ustatnowia nowy rekord mistrzostw w rzucie młotem.

Adam Kszczot został pierwszym 800-metrowcem w historii, który zdobył trzy złote medale mistrzostw kontynentu z rzędu. Sobotni wieczór był wyjątkowy dla Justyny Święty-Ersetic. Najpierw Polka wywalczyła złoto w biegu na 400 metrów, a później na pierwszym miejscu doprowadziła do mety sztafetę. Dzięki występowi w Berlinie Justyna Święty została druga najszybsza Polką na dystansie 400 metrów. Szybciej biegała tylko zmarła pod koniec czerwca legendarna Irena Szewińska. Dla uczczenia pamięci mistrzyni Polacy wystąpili w Berlinie z czarnymi kokardami.