Komplet zwycięstw siatkarzy we Wrocławiu

Siatkarze Reprezentacji Polski wygrali 3:1 ze Słowenią, kończąc turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy we Wrocławiu z kompletem zwycięstw.

(Fot. Kuba Atys dla PKN Orlen)

Ponad 4 tysiące kibiców oglądało w Hali Stulecia ostatni mecz w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy, który odbył się we Wrocławiu. Polacy pokonali Słoweńców 3:1.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, wygrywając do 15. W kolejnych setach podopiecznym Stephane'a Antigi nie grało się już tak łatwo. Drugą partię Biało-Czerwoni rozstrzygnęli dopiero na przewagi (26:24), a w trzeciej przegrali 23:25.

Nie sprawdziło się jednak siatkarskiej przysłowie, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. W czwartym secie Polacy wygrali do 25, odnosząc trzecie zwycięstwo we Wrocławiu.

Bardzo dobrze zagrali nasi środkowi. Piotr Nowakowski zdobył 15 punktów (w tym 5 blokiem), a Karol Kłos 13 (85 procent skuteczności w ataku). Również drugi zawodnik PGE Skry Bełchatów, Mariusz Wlazły, zaliczył udany występ. "Szampon" zakończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów (w tym dwa asy serwisowe).

Polscy siatkarze są blisko awansu do Mistrzostw Europy 2015. Na półmetku rywalizacji prowadzą z kompletem zwycięstw. Drugi turniej eliminacyjny odbędzie się w najbliższy weekend (23-25 maja) w Lublanie. Wystąpią te same drużyny.