Bayern zdobył Puchar Niemiec. Ostatni mecz Lewandowskiego

Piłkarze Bayernu Monachium wygrali po dogrywce z Borussią Dortmund 2:0 w finale Pucharu Niemiec. Był to ostatni mecze Roberta Lewandowskiego w żółto-czarnych barwach.

Nie udało się Robertowi Lewandowskiemu zdobyć Pucharu Niemiec na pożegnanie z Borussią Dortmund. Podopieczni Jurgena Kloppa nie sprostali w finale Bayernowi Monachium. Po regulaminowych 90 minutach było jednak 0:0, choć to dortmundczycy byli bliżsi strzelenia gola.

W 65. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Nuri Sahin. Piłkę głową przedłużył Robert Lewandowski i Mats Hummels uderzył w stronę bramki. Interwencja Dante uchroniła monachijczyków przed porażką. Powtórki telewizyjne nie dały jednak 100-procentowej pewności, że futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej.

W doliczonym czasie gry najpierw trafił Arjen Robben, a już w 120. minucie wynik meczu ustalił Thomas Muller. Bayern obronił zarówno Puchar Niemiec, jak i wcześniej mistrzostwo.

Od przyszłego sezonu Lewandowski będzie grał właśnie w Monachium.