Atletico Madryt Mistrzem Hiszpanii

Piłkarze Atletico Madryt zostali Mistrzem Hiszpanii. W meczu decydującym o pierwszym miejscu zremisowali na wyjeździe z FC Barceloną 1:1.

Rywalizacja w hiszpańskiej Primera Division trwała w sezonie 2013/2014 do ostatniej kolejki. Na Camp Nou druga FC Barcelona podejmowała liderujące Atletico Madryt.

Gospodarze do zdobycia tytułu potrzebowali zwycięstwa i dobrze zaczęli spotkanie. W 34. minucie gola strzelił Alexis Sanchez. Goście po pierwszej połowie mieli jednak więcej strat. Jeszcze przed bramką murawę z kontuzjami musieli opuścić Diego Costa i Arda Turan.

Madrytczycy się nie poddali. Po zmianie stron skutecznie wykonali rzut rożny. Dośrodkował Gabi, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Diego Godin i wpakował futbolówkę do siatki.

Do końca meczu padła jeszcze jedna bramka. Zdobył ją Leo Messi, ale sędzia gola nie uznał. Jego zdaniem Argentyńczyk był na spalonym. Decyzja była jednak kontrowersyjna.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem i piłkarze Atletico po 18 latach mogli cieszyć się z tytułu mistrzowskiego.