GKS Bełchatów przegrywa w końcówce z Wisłą Płock [zdjęcia]

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali u siebie z Wisłą Płock 0:2. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z tego meczu.

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów za wcześnie uwierzyli, że awans mają już zapewniony. Po porażce 0:2 nw wyjeździe z przedostatnim Energetykiem ROW Rybnik, bełchatowianie przegrali w sobotę (17 maja) również 0:2 z Wisłą Płock u siebie. Gospodarze obie połowy zaczynali z animuszem, ale brakowało celności w strzałach i dokładności w podaniach. Goście pierwszą bramkę zdobyli w 85. minucie meczu. Aktywny przez całe spotkanie Filip Burkhardt strzelił z dystansu i nie dał szans Arkadiuszowi Malarzowi. Wynik w 90. minucie ustalił były gracz GKS-u, Janusz Dziedzic.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu PGE GKS Bełchatów - Wisła Płock.

PGE GKS Bełchatów - Wisła Płock
(Wynik końcowy)
0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 F. Burkhardt (85. minuta) 0:2 J. Dziedzic (90. minuta)

Turkovs, Wroński, Norambuena (GKS) Wlazło (Wisła)

A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, M. Wilusz, A. Norambuena, Mateusz Mak (82. A. Prokić), G. Baran, D. Szymański, Michał Mak, Ł. Wroński (73. H. Kirovski), D. Turkovs (62. M. Renusz) S. Kiełpin - C. Stefańczyk, P. Magdoń, M. Radić, F. Hiszpański, J. Góralski, P. Wlazło (69. B. Sielewski), K. Janus, Ł. Kacprzycki (80. P. Kaczmarek), F. Burkhardt, M. Krzywicki (77. J. Dziedzic)

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec tego meczu. GKS przegrywa po fatalnej końcówce 0:2
  90'+3 Niemal 0:3. Hiszpański wbiegł w pole karne i spróbował strzelać. Obrońcy w ostatniej chwili wybili na róg
  Dziedzic strzelił obok Malarza po kontrataku gości. Sędzia dolicza trzy minuty, ale gospodarze nie wyglądają już na drużynę, która zdołałaby wyrównać
  90' GOL! 0:2! Janusz Dziedzic!
  89' Nie spieszy się wiślakom do wyrzucenia piłki z autu, popędza ich sędzia, ale żółtej kartki nie pokazuje
  87' Kirovski ma ogromne pretensje do Baranowskiego, że ten przejął piłkę, którą Macedończyk zagrywał do Renusza. Wygląda jednak na to, że obaj panowie muszą się szybko dogadać, bo ostatnie minuty spędzą grając blisko siebie. Ten wariant z "dwoma wieżami" widzieliśmy już w Rybniku
  Burkhardt po raz kolejny strzelił z dystansu, z ok. 20 metrów, i świetnie trafił tuż przy lewym słupku Malarza. Wcześniej bardzo dobrze akcję rozegrali Dziedzic z Janusem, czyli byli bełchatowianie
  85' GOOOL! 0:1! Burkhardt
82' Prokić wchodzi za Mateusza Maka, choć początkowo na tablicy świetlnej pokazał się numer Renusza, który przecież niedawno pojawił się na murawie. Z kolei Baran uznał chyba, że to nie bal maskowy, bo zdjął swoją maskę i na boisku znów tylko jeden zawodnik z ochroną na twarzy
  81' Mak w doskonałej sytuacji próbuje strzelać pod nogami bramkarza, ale trafia wprost w Kiełpina
  80' Kacprzycki kieruje się na ławkę rezerwowych, a na murawę wbiega Kaczmarek
  79' Burkhardt podobnie jak w pierwszej połowie z Janusem krótko rozgrywają rzut wolny z ok. 25 metrów i, jak przed przerwa, kończy się na rzucie rożnym
  77' Janusz Dziedzic wchodzi w miejsce Krzywickiego i...od teraz na murawie mamy dwóch zawodników w maskach. Są to Baran i właśnie Dziedzic
  74' Michał Mak w polu karnym, próbuje skierować piłkę w światło bramki... tylko róg
  73' Na boisku pojawia się Kirovski, który zmienia Wrońskiego
69' Z murawy schodzi Wlazło, w jego miejsce wchodzi Sielewski. Po chwili rzut wolny dla gości i piłka w siatce! Ale na spalonym, metr od bramki stał Janus
  68' Żółta kartka dla Norambueny za ostre starcie ze Stefańczykiem. Obrońca Wisły opatrywany przez lekarzy
  66' Stefańczyk znów zwija się z bólu na murawie. Ucierpiał w zderzeniu z Renuszem, ale będzie zdolny grać dalej
  64' Mateusz Mak upada na murawę po "stołku" Krzywickiego. Po dośrodkowaniu w pole karne i próbie wybicia, piłkę skontrował Baranowski, ale nie przerzucił jej nad Kiełpinem
  63' Żółtą kartką ukarany Wlazło za faul w środku pola
  62' Renusz pojawia się w miejsce Turkovsa, który dzisiaj miał bardzo duże problemy z obrońcami gości
  61' Do wejścia przygotowuje się Michał Renusz, a koledzy marnują kolejny rzut rożny
58' Baran z Wiluszem świetnie zatrzymują Krzywickiego i Burkhardta
  57' Ożywiło się to spotkanie po przerwie. Dłużej przy pice utrzymują się bełchatowianie
  54' Baranowski potężnie strzela głową, jednak piłka przelatuje ok. metr nad poprzeczką
  53' Magdoń ostro w nogi Turkovsa. Wolny dla bełchatowian ze środka z ok. 30 metrów od bramki rywali, ale fatalna próba wrzutki Mateusza Maka
  51' Bardzo naładowany na drugą połowę wyszedł Baran, który atakuje rywali zdecydowanie. Jedno z wejść kończy się faulem, choć pomocnik "Gieksy" ma inne zdanie od sędziego
  48' Burkhardt zabiera piłkę Makowi i wrzuca w pole karne. Kacprzycki nabiega i dokłada nogę, ale pudło! Z 5 metrów wiślak przerzuca piłkę wysoko nad poprzeczką
  46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania
Koniec pierwszej połowy spotkania. Zasłużony bezbramkowy remis
  45' Wroński stracił z oczu piłkę i nie udało mu się wybiec sam na sam z Kiełpinem. Uprzedził go Stefańczyk. Pierwsza połowa potrwa minimum dwie minuty dłużej
  44' Janus trącił piłkę z rzutu wolnego z ok. 30 metrów i Burkhardt uderza prostym podbiciem... tylko róg dla przyjezdnych
  43' Dużo zamieszania w polu karnym gospodarzy. Obrońcy wybijają piłkę niemal z linii bramkowej
  41' Wroński mocno strzela z ok. 16 metrów, Kiełpin z trudem na rzut rożny. Po kornerze Baranowski uderza piłkę głową, ale wprost w bramkarza
  39' Baranowski zablokowany przy próbie strzału z 10 metrów
  38' Na murawie leży kolejny z płocczan. To Hiszpański. Lewy obrońca Wisły zderzył się przypadkowo z prawym defensorem GKS-u - Bastą
37' Żółta kartka dla Wrońskiego, który ostrym wślizgiem zaatakował Góralskiego
  35' Baran świetnie w środku, rusza do przodu, mija kilku rywali i podaje prostopadle do Michała Maka. Skrzydłowego GKS-u w ostatniej chwili uprzedził Magdoń
  34' Baran mocno ucierpiał w starciu z Wlazło, ale nie jest potrzebna pomoc medyczna
  33' Burkhardt z prawej strony wstrzeliwuje mocno piłkę w pole karne, a ta trafia w boczną siatkę. Pomocnik Wisły ma pretensje do sędziego bocznego, że ten nie wskazał na rzut rożny
  32' Groźnie w polu karnym gospodarzy. Piłka po wrzutce z rzutu rożnego przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Żaden z zawodników nie dał rady jej trafić
  31' Filip Burkhardt decyduje się na strzał z ponad 25 metrów. Piłka po kilku kozłach trafia w ręce Malarza
  29' Michał Mak przerzuca z lewej strony na prawą do brata.Mateusz wrzuca w ple karne, Turkovs nie trafia czysto głową w piłkę. Sprzed pola karnego dobijał jeszcze Basta, a po nogach Michała Maka piłka trafiła w ręce Kiełpina
27' Wroński pada na murawę w polu karnym rozkładając szeroko ręce. Gwizdek sędziego milczy
  23' Kłopoty z relacją audio są już za nami. Teraz kłopoty mają piłkarze GKS-u, którzy oddają inicjatywę przeciwnikom
  22' Norambuena osaczony przez trzech rywali traci piłkę na 25. metrze od bramki Kiełpina. Płocczanie wychodzą z kontrą, kończy się tylko i aż na rzucie wolnym blisko narożnika. Malarz piąstkuje piłkę daleko po dośrodkowaniu
  21' Mateusz Mak na prawej stronie znajduje lukę i dośrodkowuje... za mocno
  20' Wilusz przytomnym wyjściem i główką zatrzymuje kontratak rywali
  18' "Nafciarze" wywalczyli rzut wolny na wysokości szesnastego metra od bramki Malarza z lewej strony boiska. Dośrodkowanie było jednak za mocne i nie udało się skierować piłkę w stronę bramki
  16' Malarz piąstkuje przy groźnym dośrodkowaniu gości
15' Trochę walki w środku pola. Przy piłce raz jedni, raz drudzy. A my przepraszamy za małe problemy techniczne w relacji audio
  11' Mateusz Mak znów przedziera się prawą flanką, wrzuca i Radić uprzedza Wrońskiego
  10' Stefańczyk powrócił na murawę po interwencji medycznej
  7' Turkovs ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. Na murawie leży Stefańczyk. Potrzebna pomoc lekarza i nosze
  5' Mateusz Mak mocno wrzuca w pole karne, Wroński nie zdążył, a piłka przeleciała wzdłuż szesnastki
  4' Turkovs faulowany przez Góralskiego na linii bocznej pola karnego. Dobre dośrodkowanie i najwyżej w szesnastce skacze Baranowski, ale zdążył Kiełpin
  2' Janus zablokowany przez Baranowskiego, który wrócił do pierwszego składu. Po chwili były gracz GKS-u próbował centrować, ale znów zablokowany
1' Punktualnie o 17 rozpoczęło się to spotkanie. Gospodarze w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach oraz getrach, goście cali na niebiesko
  Godzina 16.58 Piłkarze już na murawie. Bełchatowianie znów wybiegli w koszulkach ze wsparciem dla Kamila Wacławczyka. Kapitanami w obu zespołach są stoperzy - Paweł Magdoń i Maciej Wilusz
  Godzina 16.53 Za chwilę pierwsze jedenastki wybiegną na murawę, a na trybunach można dzisiaj zobaczyć byłego Reprezentanta Polski - Jacka Krzynówka
  Godzina 16.49 Na ławce GKS-u zasiądą: D. Podleśny - M. Flis, Sz. Sawala, P. Rachwał, A. Prokić, M. Renusz, H. Kirovski. Trenerem jest Kamil Kiereś
  Godzina 16.44 Rezerwowi w drużynie Wisły: D. Szczepankiewicz - D. Dombrowski, J. Dziedzic, T. Grudzień, K. Hempel, P. Kaczmarek, B. Sielewski. Trenerem jest dobrze znany w Bełchatowie Marcin Kaczmarek
  Godzina 16.35 Jesteśmy na stadionie. Po drodze mijaliśmy autokar z kibicami Wisły Płock. Za chwilę podamy składy obu drużyn