Widzew tylko remisuje z Jagiellonią

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1. Łodzianie odrobili bramkę straty, ale mecz kończyli w dziesiątką. Czerwoną kartkę dostał Rafał Augustyniak.

Piłkarze Widzewa Łódź są o krok od spadku do I ligi. Łodzianie zremisowali na cztery kolejki przed końcem sezonu z Jagiellonią Białystok 1:1. Prowadzenie objęli przyjezdni po pięknej akcji Macieja Gajosa. Tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównał jednak Alex Bruno. Po przerwie było więcej strzałów po obu stronach. Dobrze dysponowani byli bramkarze - Patryk Wolański i Jakub Słowik. Widzewiacy musieli kończyć mecz w dziesiątkę, bo w 79. minucie czerwoną kartkę otrzymał Rafał Augustyniak.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo prowadziliśmy z meczu Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
(Wynik końcowy)
1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 M. Gajos (16. minuta) 1:1 A. Bruno (43. minuta)

Czerwona kartka: Augustyniak (Widzew)
Wolański (Widzew) Quintana, Ukah, Modelski, Popkhadze (Jagiellonia)

P. Wolański - P. Leimonas, K. Nowak, R. Augustyniak, P. Mroziński (72. Y. Urdinov), A. Bruno (61. M. Rybicki), B. Kasprzak (85. P. Mikita), M. Cetnarski, P. Okachi, M. Kaczmarek, E. Visnakovs J. Słowik - F. Modelski, M. Pazdan, U. Ukah (56. J. Tosik), G. Popkhadze, A. Dźwigała (62. R. Savalnieks), M. Baran, M. Gajos, R. Grzyb, M. Piątkowski, D. Quintana

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

90'+3 Ostatnie sekundy meczu. Wolny dla łodzian z 3 metrów. Cetnarski wrzuca, Słowik wychodzi daleko i piąstkuje. Sędzia kończy to spotkanie
  90'+2 Wolański wściekły na Visnakovsa, że ten nie pobiegł szybciej do jego dalekiego wybicia. Łotysz musiałby być jednak Usianem Boltem, żeby chociaż mieć nadzieję na opanowanie piłki
  90' Urdinov zwleka z podaniem na prawą stronę do Mikity... w końcu zagrywa, ale Mikita fatalnie się zachowuje i traci futbolówkę. Mecz potrwa jeszcze trzy minuty
  89' Widzewiacy grają z Wolańskim, a ten daleko do Visnakovsa na wolne pole. Piłka nabrała poślizgu na mokrej murawie i Łotysz nie miał szans, żeby dojść do niej przed Słowikiem
  88' Nieporozumienie Mikity z Rybickim, kończy się na strachu
  87' Rybiki dobrze mija Gajosa, ale zbytnia nonszalancja towarzyszyła mu przy próbie okiwania Quintany
  86' Wolański pewnie łapie piłkę po strzale Quintany
  85' Słupek! Dobitka białostoczan wysoko nad poprzeczką. Za Kasprzaka wchodzi Mikita
  84' Wolański wściekły na sędziego bocznego, że ten wskazał na rzut rożny dla przeciwników, bije rękami w murawę, nie zważając na swój uraz. Sędzia pokazuje bramkarzowi żółtą kartkę
  82' Kaczmarek pada w polu karnym gości, ogromny chaos, nie wiadomo kto ma piłkę, ale w końcu obrońcy wybijają do przodu, a sędzia pokazuje grać dalej
  Augustyniak w ciągu dwóch minut popełnił dwa proste błędy, atakując na raz, i nie trafiając w piłkę. W drugiej sytuacji obrońca ratował się taktycznym faulem
  79' Czerwona kartka dla Augustyniaka za łapanie wychodzącego sam na sam rywala
  78' Gajos z 12 metrów strzela nad poprzeczką. Obok niego nie było żadnego rywala...
  76' Świetne przejęcie w środku pola w wykonaniu Kasprzaka, ale podanie do Visnakovsa bardzo niecelne
  74' Piątkowski z 18 metrów strzela w stronę okienka, piłka przelatuje kilkadziesiąt centymetrów obok spojenia słupka z poprzeczką
  72' Schodzi Mroziński, wchodzi Urdinov
  71' Popkhadze otrzymuje żółtą kartkę za gorącą dyskusje z arbitrem liniowym. Przerwę łodzianie wykorzystywali na uzupełnianie płynów. Co ciekawe, jednym z czterech pijących wodę był Rybiki, który wszedł 10 minut wcześniej
  70' Sędzia odgwizduje spalonego Visnakovsa. Tylko, czy piłki nie zagrywał jeden z rywali? Bez powtórki nie sposób tego ocenić, ale mieli pretensje widzewiacy
  68' Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa, dużo chaosu w polu karnym łodzian i kończy się na rogu dla przyjezdnych. Grzyb uderza potężnie i bardzo niecelnie
  64' Tosik strzela z dystansu, piłka po rykoszecie wylatuje za linię końcową
  63' Leimonas zagrywa do przodu na wolne pole, Cetnarski na spalonym
  62' Savalnieks wchodzi za Dźwigałę
  61' Rybicki zmienia Bruno
  60' Seria rzutów rożnych dla Widzewa, kończy się wybiciem piłki za pole karne
  59' Żółta kartka dla Modelskiego za faul na Bruno
  57' Quintana mija na lewej stronie kilku rywali, wpada w pole karne i wycofuje na jedenasty metr. Po dużym zamieszaniu, futbolówka ląduje w rękach Wolańskiego
  56' Goście zamykają łodzian na ich połowie boiska. Z boiska schodzi Ukah, a w jego miejsce pojawia się Tosik
  54' Dużo walki i przypadku w środku pola
  52' Dźwigała strzela z ok. 30 metrów, minimalnie chybił
  51' Cetnarski strzela z ponad 35 metrów, Słowik był wysunięty, ale piłka przelatuje nad poprzeczką
  50' Cetnarski pada z okrzykiem bólu po starciu z Ukahem. Piłkarze domagają się drugiej żółtej kartki dla Nigeryjczyka, ale sędzia kończy na słownym upomnieniu
  49' Przypadkowa piłka do Bruno na wolne pole, ale Brazylijczykowi zabrakło timingu i łapie Słowik
  48' Kontra łodzian, Bruno zagrywa za plecy Visnakovsa
  47' Kibice Widzewa "tańczą labado", a goście w okolicach bramki Wolańskiego, ale rzut rożny kończy się wybiciem piłki przez obrońców
  46' Z opóźnieniem, bo 5 minut po 19 rozpoczęła się druga połowa tego spotkania. Na razie bez zmian. Wolański po wejściu na murawę jeszcze "zapoznawał" się z piłkę. Przed rozpoczęciem tej części spotkania znów zaczęło padać
  Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew zasłużenie remisuje z Jagiellonią 1:1. Nie wiadomo jednak czy na drugą połowę wybiegnie Wolański, który w przerwie na pewno będzie dokładnie opatrywany
  45' Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę
  Bruno z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki rywali głową. Wcześniej dużo zamieszania w szesnastce gości stworzył Visnakovs, który położył już bramkarza i próbował z bardzo ostrego kąta strzelać, ale to obronili wracający defensorzy
  43' GOOOOOLLLLLLL!!!!! ALEX BRUNO! 1:1!
  42' Słowik wyjściem na 22. metr uprzedza Visnakovsa
  40' Bruno głową, ale wprost w ręce Słowika
  39' Augustyniak nie może wytrzymać opieszałości swoich kolegów w ataku i sam rusza do przodu. Środkowy obrońca przebiega z piłką ponad 50. metrów, mijając kilku zawodników. Ukah zatrzymują go dopiero na 20. metrze od własnej bramki...faulem. Będzie wolny dla łodzian i żółta kartka dla stopera gości, a Wolański w tym czasie prosi o zmrożenie lewej ręki
  37' Białostoczanie w okolicach szesnastki łodzian, ale na boisku mamy dwie piłki.Przerywa grę arbiter i rozpoczyna od rzutu sędziowskiego. Widzewiacy oddają futbolówkę rywalom
  35' Augustyniak w ostatniej chwili uprzedza Piątkowskiego, do którego piłkę wycofywał Quintana
  34' Wolański znów na 15. metrze uprzedza rywala
  33' Rzut rożny dla Widzewa, protestują gracze Jagiellonii i trener Probierz. Nasze stanowiska są daleko od linii końcowej, ale sędzia chyba się nie pomylił. Łodzianie jednak nie wykorzystują kornera
  31' Quintana ukarany żółtą kartką. Wolański opatrywany, ale będzie grał dalej. Oby nie doznał żadnego złamania, którego jeszcze - przez adrenalinę - nie czuje
  30' Dobra gra w środku pola Okachiego, Kasprzaka i Kaczmarka. Akcję psuje Mroziński, którego próba prostopadłego podania kończy się na Ukahu. W odpowiedzi Wolański świetnie na 16. metrze. Po chwili Wolański znowu kapitalnie broni trzykrotnie. Za trzecim razem Quintana mocno kopnął bramkarza w rękę. To może się skończyć urazem
  28' Na murawę pada Ukah, łapiąc się za twarz. Sędzia przerywa grę i upomina, na razie tylko słownie, Visnakovsa
  27' Słowik na 15. metrze uprzedza Visnakovsa
  26' Augustyniak znów wrzuca z autu daleko w pole karne, ale tutaj przydałby się... Augustyniak
  24' Quintana przejmuje piłkę na środku połowy łodzian, rusza do przodu i schodzi do lewej strony, krótkim zwodem mija Leimonasa i uderza płasko... broni Wolański
  23' Kapitan Jagiellonii w asyście lekarza zbiegł za linię boczną, jednak szybko powrócił do gry
  22' Na murawie leży Grzyb
  21' Kolejny kontratak gości. Piątkowski przerzuca na lewą stronę, ale zabrakło dokładności
  Gajos strzelił kapitalnego gola. Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wbiegając w pole karne zmylił obrońcę i sprytną podcinką posłał futbolówkę do siatki nad wychodzącym Wolańskim. Pozostaje pytanie, dlaczego to akurat Augustyniak wyrzucał dwukrotnie z autu
  16' Augustyniak ma problemy z wyrzutami z autów - piłka jest bardzo śliska. Kontratak Jagiellonii i gol! 0:1! Gajos!
  14' Słowik z ogromnymi problemami łapie piłkę po dośrodkowaniu-strzale Cetnarskiego z rzutu wolnego z 30 metrów
  13' Artur Skowronek wściekł na arbitra bocznego, że nie zasugerował głównemu zagrania nakładką Quintany. Trener Widzewa w tej sytuacji miał rację
  12' Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Goście próbują częściej rozgrywać, ale nie potrafią się zbliżyć w okolice pola karnego łodzian. Gospodarze też daleko od bramki Słowika
  9' Jagiellonia choć jest liderem grupy spadkowej, na razie cofnięta do obrony. Przypomnijmy, jak wygląda sytuacja w tabeli T-Mobile Ekstraklasy
  7' Na murawie leży Okachi, który ucierpiał po wślizgu Ukaha. Ten obrońca też grał kiedyś w Widzewie i był jednym z ulubieńców fanów
  5' Kibice Widzewa właśnie w niecenzuralnych słowach "przywitali" Michała Probierza, trenera Jagiellonii. Probierz swego czasu był zawodnikiem, a później trenerem Widzewa, ale po kilku latach został szkoleniowcem ŁKS-u
  3' W pierwszych minutach łodzianie rozgrywają piłkę, szanując ją i podając dokładnie
  1' Punktualnie o 18 rozpoczęło się to spotkanie. Przed pierwszym gwizdkiem kibice wsparli oklaskami Visnakovsa i Wolańskiego
  Godzina 17.40 Jesteśmy na stadionie. Wokół stadionu są duże korki, na trybunach na razie niewielu kibiców. Dwie godziny temu rozegranie spotkania stało pod znakiem zapytania ze względu na duże kałuże. Przez godzinę jednak nie padało i murawa nadaje się do gry. Niestety, znów pada...
  Godzina 14.00 Do rozpoczęcia meczu pozostały 4 godziny.