Premierowa wygrana Widzewa [WIDEO]

Piłkarze Widzewa Łódź pokonali w meczu sparingowym Stomil Olsztyn 2:0. Gole strzelili Michał Miller i Michael Ameyaw.

Michał Miller (Fot. Sebastian Szwajkowski)

Po bezbramkowym remisie z Ruchem Chorzów, podopieczni Radosława Mroczkowskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Spotkanie zostało rozegrane w Opalenicy, gdzie łodzianie przebywają na obozie.

Widzewiacy prowadzenie objęli w 23. minucie. Michał Miller, który w końcu został ustawiony na szpicy, wykorzystał błąd w rozegraniu rywali, wpadł z piłką w pole karne i przy asyście trzech obrońców pokonał Michała Leszczyńskiego.

Po zmianie stron piłkarze Widzewa dołożyli kolejne trafienie. Uczynił to w 64. minucie pozyskany latem Michael Ameyaw.

Trener Mroczkowski w obu połowach grał niemal zupełnie różnymi jedenastkami. Całe spotkanie na boisku spędził jedynie Damian Paszliński.