Koniec sezonu Gortata i Wizards

Koszykarze Washington Wizards przegrali z Indianą Pacers 80:93 i odpadli z rywalizacji play-off.

Nie udało się koszykarzom Washington Wizards przedłużyć serii z Indianą Pacers do siedmiu meczów. "Czarodzieje" przegrali u siebie 80:93 i przegrali rywalizację 2-4, kończąc tym samym bardzo dobry sezon.

W ostatnim spotkaniu po raz kolejny najlepszym strzelcem swojej drużyny był Marcin Gortat. Łodzianin zdobył łącznie 19 punktów, trafiając 7 z 12 rzutów z gry i 5 z 6 wolnych. Polski środkowy miał jednak problemy pod tablicami. Zebrał 6 piłek, ale to w dużej mierze zasługa gości, którzy trafiali z ponad 50-procentową skutecznością. Gortat zagrał ponad 41 minut. Miał 1 asystę. Popełnił dwa faule i jedną stratę.

Gospodarze w drugiej połowie odrobili 15-punktową stratę i wyszli na prowadzenie 74:73. Od tego momentu zaczęli grać zbyt nerwowo i zdobyli tylko 6 punktów, a goście 20. Problemy ze skutecznością mieli John Wall (5 na 16 z gry) i Bradley Beal (7 na 19 z gry). Wystarczającego wsparcia nie było też w rezerwowych, którzy rzucili łącznie 12 "oczek".

Indiana w finale Konferencji Wschodniej zagra z Miami Heat.