Kapitalny mecz Gortata. Wizards pozostają w grze [wideo]

Koszykarze Washington Wizards wygrali na wyjeździe z Indianą Pacers. Rekordowy mecz w fazie play-off rozegrał Marcin Gortat. Zdobył 31 punktów i 16 zbiórek.

Po fatalnym meczu numer 4 (2 punkty, 3 zbiórki), Marcin Gortat zagrał świetnie w piątym starciu Washington Wizards z Indianą Pacers. Łodzianin od początku był dobrze dysponowany. Kończył akcje z pod kosza i z półdystansu. Trafiał prawą i lewą ręką, dobijał niecelne rzuty kolegów. Już po pierwszej połowie miał double-double (17 pkt., 11 zb.), a "Czarodzieje" prowadzili 45:38.

Po zmianie stron goście przyspieszyli. Liderem cały czas był Gortat, który zakończył mecz z dorobkiem 31 punktów (rekord play-off i wyrównany rekord kariery). Trafił 13 z 15 rzutów z gry i 5 z 7 wolnych. Do tego dołożył 16 zbiórek (aż 7 w ofensywie), 2 asysty i po jednym przechwycie oraz bloku. Popełnił tylko jeden faul. Trzy razy stracił piłkę. Grał równo 36 minut. W tym czasie Wizards byli lepsi od rywali o 35 punktów, co było najlepszym wskaźnikiem +/-.

"Czarodzieje" ostatecznie wygrali 102:79. W rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają 2-3, ale kolejny mecz rozegrają u siebie.