Polfarmex Kutno o krok od wygrania I ligi

Koszykarze Polfarmexu Kutno wygrali drugie spotkanie z WKK ProBiotics Wrocław i brakuje im tylko jednego zwycięstwa do triumfu w I lidze.

(Fot. Marcin Nadolski/probasket.net.pl)

Już tylko jednego zwycięstwa brakuje koszykarzom Polfarmeksu Kutno do wygrania I ligi. W niedzielę (11 maja) pokonali WKK ProBiotics Wrocław 81:79 w drugim meczu finału play-off pierwszej ligi. Przez większość meczu niespodziewanie prowadzili wrocławianie, którzy byli bardzo skuteczni. - Po pierwszej kwarcie wiedziałem, że taki będzie cały mecz. Trafiali niewiarygodne rzuty, dobitki zza kosza, wszystko im wpadało. Ciężko bronić taką drużynę. Gracze, którzy nie rzucają za trzy do przerwy mieli 100 procent skuteczności, np. Szpyrka trzy na trzy. Nie mieli nic do stracenia, szczęście im sprzyjało, ale ostatecznie uśmiechnęło się do nas - przyznał Jarosław Krysiewicz, trener Polfarmexu.

Radości z wygranej nie ukrywali gospodarze. Jak sami, przyznają, nieważna była w tej sytuacji przewaga. - To jest taki etap sezonu, że to, co wypracowaliśmy przez poprzednie 9 miesięcy, teraz procentuje. W play-offach można wygrać dwa mecze 50 punktami, a przegrać trzy jednym i odpaść z rywalizacji. Najważniejsze jest zwycięstwo, a nie różnica - powiedział Krzysztof Jakóbczyk, który ustalił wynik spotkania jednym rzutem osobistym.

Trzeci mecz Polfarmeksu z WKK odbędzie się we Wrocławiu w sobotę (17 maja).