Budowlani wygrali w Sopocie

Rugbyści Budowlanych Łódź wygrali na wyjeździe z Ogniwem Sopot 50:17.

O kroczek od awansu do play off są rugbyści Master Pharm Budowlanych Łódź. Podopieczni Jarosława Batora pokonali na wyjeździe Ogniwo Sopot 50:17.

Łodzianie zaczęli słabo. Po pierwszej połowie przegrywali 12:14. Po przerwie obraz gry się zmienił. Goście przejęli inicjatywę. Budowlani w 40 minut zdobyli 38 punktów, a stracili 3. Ostatecznie wygrali 50:17, choć do Sopotu pojechali osłabieni.

Tą wygraną z bonusem łodzianie zapewnili sobie niemal awans do fazy play-off (nad piątym Orkanem Sochaczew. W półfinale zmierzą się najprawdopodobniej z Arką Gdynia, którą niedawno rozgromili na własnym boisku.