Polacy przegrywają po emocjonującej końcówce [ZDJĘCIA]

Rugbyści Reprezentacji Polski przegrali z Portugalią 25:27. Ostatni mecz "Biało-Czerwonych" w Rugby Europe Trophy został rozegrany w Łodzi.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli mecz przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. Już w 5. minucie przyłożeniem popisał się Marek Płonka. Po celnym kopie Dawida Banaszka gospodarze prowadzili 7:0.

Portugalczycy odrobili straty, ale do przerwy i tak prowadzili "Biało-Czerwoni" (13:10).

Po zmianie stron Polacy przyspieszyli. Dwoma przyłożeniami popisał się Przemysław Rojewski. Banaszek wykorzystał jedną okazję na podwyższenie i nasi rugbyści prowadzili już 25:10.

Goście nie rezygnowali. Ich szanse zwiększyły się w 58. minucie, kiedy czerwoną kartkę obejrzał Aleksander Nowicki. Osłabieni "Biało-Czerwoni" długo przeciwstawiali się naporowi rywali. W doliczonym czasie gry Portugalczycy zadali jednak decydujący cios. Po szybko rozegranym karnym, Rodrigo Freudenthal uciekł naszym graczom i zdobył przyłożenie, zapewniając zwycięstwo 27:25 swojej drużynie.

Polacy mimo porażki utrzymali się w grupie Rugby Europe Trophy.