Wizards wygrywają z Pacers. Double-double Gortata [wideo]

Koszykarze Washington Wizards pokonali w Indianie miejscowych Pacers 102:96. Marcin Gortat zdobył 12 punktów i 15 zbiórek.

Dłuższa przerwa po pokonaniu Chicago Bulls nie przeszkodziła koszykarzom Washington Wizards. "Czarodzieje" w pierwszym meczu II rundy play-off pokonali na wyjeździe Indianę Pacers 102:96.

Goście prowadzili przez większą część spotkania. Ich najwyższa przewaga wynosiła 20 punktów. Gospodarze objęli prowadzenie (jednopunktowe) tylko na chwilę w drugiej kwarcie.

Świetnie dysponowany w ekipie ze stolicy był Trevor Ariza. Trafił 6 z 6 rzutów za trzy punkty. W czwartej kwarcie 14 ze swoich 25 "oczek" zdobył Bradley Beal. Mocnym punktem zespołu był też Marcin Gortat. Łodzianin zdobył 12 punktów (trafił 4 z 12 rzutów z gry i 4 z 6 wolnych). Do tego dołożył 15 zbiórek, w tym aż 6 w ataku. Polak zanotował też 3 bloki i 2 asysty. Popełnił 5 strat i jeden faul. Grał ponad 36 minut i w tym czasie "Czarodzieje" byli lepsi o pięć punktów.

Między innymi dzięki Gortatowi, zaledwie 17 minut zagrał Roy Hibbert. Środkowy Pacers miał problemy z faulami i nie zdobył ani punktu, ani zbiórki.

Kolejny mecz odbędzie się również w Indianie. Rywalizacja trwa do czterech zwycięstw.