Pokaz siły bełchatowian! Lokomotiw rozbity przez PGE Skrę [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali u siebie z Lokomotiwem Nowosybirsk 3:0. Bełchatowianie przez całe spotkanie potężnie zagrywali, wyraźnie zniechęcając rywali do gry.

Liga Mistrzów

PGE Skra Bełchatów - Lokomotiw Nowosybirsk

3:0

(25:19, 25:15, 25:19)

III SET

25:19 Kłos blokuje Divisa! Koniec! PGE Skra rozbiła Lokomotiw 3:0! W ostatniej akcji lekko mógł podkręcić kostkę Wlazły, ale może to nic groźnego. Bełchatowianie przegonili w tabeli francuskiej Chaumont, które swój mecz rozegra jutro. PGE Skra ostatnie spotkanie rozegra we Francji i ma duże szanse na awans z drugiego miejsca w grupie

24:19 Odważnie zaserwował Nowak, ale poradził sobie Savin najpierw w przyjęciu, a później w ataku

24:18 Kurkaev zupełnie rozbity, serwuje w połowę siatki. Nowak zmienia Lisinacia na zagrywce

23:18 Piłka zatrzymuje się na taśmie po zagrywce Ebadipoura

23:17 Savin serwuje mocno, ale w aut

22:17 Pavlov z lewego skrzydła po przekątnej

22:16 Lisinac zatrzymuje Kurkaeva!

21:16 Ebadipour w pojedynkę zatrzymuje Savina. Czas dla trenera Konstantinowa

20:16 Po serwisie Janusza piłka zostaje Golubevowi w rękach!

19:16 Szczęście po stronie gospodarzy, Ebadipour miał potrójny blok przed sobą i piłkę na siatce, ale Kurkaev wpadł w siatkę

18:16 Dobrze bronili bełchatowianie po ataku Pavlova, ale dach hali okazał się za niski

18:15 Zepsuta zagrywka Shcherbakova

17:15 As Shcherbakova

17:14 Bednorz psuje zagrywkę

17:13 Autowy serwis Divisa

16:13 Divis huknął potężnie zagrywką i zdobył punkt

16:12 Pavlov z prawego ataku po prostej

16:11 Bednorz w trudnej sytuacji wygrywa walkę na siatce. Druga przerwa techniczna w tej partii

15:11 Bednorz z lewego skrzydła po przekątnej

14:11 Bednorz w aut z lewego skrzydła po prostej

14:10 Lisinac psuje serwis

14:9 Kurkaev zagrywa w siatkę

13:9 Kurkaev odpowiada ze środka

13:8 Lisinac w kontrze ze środka nad Kurkaevem

12:8 Wlazły w trudnej kontrze atakuje po przekątnej! Czas dla trenera Konstantinowa

11:8 As Ebadipoura

10:8 Ebadipour z prawego skrzydła na pojedynczym bloku

9:8 Kurkaev świetnie zakręcił z przesuniętej krótkiej

9:7 Lisinac przełamuje blok

8:7 Dłuższa wymiana, kończy Divis z drugiej linii

8:6 I Rodichev w końcu nie przyjmuje serwisu Kłosa. Pierwsza przerwa techniczna. Savin zmienił Rodicheva

7:6 Rodichev popełnia dwa nieczyste zagrania w jednej akcji, ale sędziowie nie gwiżdżą, kończy więc potężnie Wlazły obijając ręce... Rodicheva!

6:6 Lisinac z przesuniętej krótkiej, choć punkt powinien być przyznany już wcześniej, kiedy Rodichev dwukrotnie odbił piłkę

1:1 Ebadipour zagrywa w siatkę

1:0 Mieli małe problemy bełchatowianie, ale Bednorz w końcu przedarł się przez dziurę w bloku

II SET

25:15 Autowa zagrywka Eksiego. PGE Skra ma już jeden punkt

24:15 Ebadipour serwisem trafia w trenera Konstantinowa

24:14 Rodichev pudłuje z prawego skrzydła na pojedynczym bloku

23:14 Lisinac za pierwszym razem szczęśliwie wybroniony przez rywali, w ponowieniu nie dał żadnych szans

22:14 Rodichev z przechodzącej po złym przyjęciu Bednorza

22:13 Kurkaev z przesuniętej krótkiej uderza do linii bocznej

22:12 Wlazły z prawego skrzydła po przekątnej

21:12 Bednorz udanie obronił, ale "podpalił" się w kontrze ze środka drugiej linii

21:11 Ebadipour z lewego skrzydła

20:11 Bednorz serwuje w aut

20:10 Zepsuta zagrywka

19:10 Błąd Ebadipoura w przyjęciu, Shcherbakov z przechodzącej

19:9 Zagrywka Konstantinowa z challengem zdała "egzamin". Wlazły źle sobie wyrzucił piłkę i zaserwował daleko w aut

19:8 Wlazły z prawego skrzydła po ciasnym skosie. Challenge dla gości, ale piłka był dobre pół metra w boisku... Kolejne szybkie sprawdzenie sędziego i oczywiście punkt dla bełchatowian

18:8 Bednorz dobrze wyblokował, ale zabrakło komunikacji - Wlazły cofając się zdjął piłkę z rąk dobrze ustawionemu Wlazłemu

18:7 Lisinac posyła kolejnego asa

17:7 Lisinac wbija kolejnego "gwoździa". Nie wiem czy ta piłka przeleciała choć dwa metry za linię środkową

16:7 Pavlov z przechodzącej po złym przyjęciu Ebadipoura

16:6 Rodichev obija potrójny blok

16:5 Błąd w rozegraniu popełnia Eksi. Druga przerwa techniczna w tym secie

15:5 As Ebadipoura! Prosto w narożnik. Challenge dla trenera Konstantinowa, niczego innego trener Lokomotiwu nie może już zrobić... Sędzia tylko "rzucił" okiem i już wiedział - as serwisowy!

14:5 Pavłov zatrzymany na lewym skrzydle

13:5 Potężnego "gwoździa" ze środka wbija Lisinac

12:5 Ebadipour próbował nabić na blok, ale zabrakło asekuracji. Jednak challenge... nie ma zmiany decyzji. Divis zmienia Bednorza

12:4 Shcherbakov zagrywa w siatkę

11:4 Bednorz nie był w stanie skończyć kontry z drugiej linii. Grozer odpowiedział z prawego skrzydła, a Kłos nie dał rady skutecznie obronić

11:3 Czujny w obronie pod siatką Lisinac, Ebadipour kończy kontrę z lewego skrzydła

10:3 Szczęśliwie podbijają bełchatowianie po wybloku i Lisinac odważnie atakuje z miejsca, obijając blok! Kolejny czas dla Lokomotiwu, ostatni już w tym secie

9:3 As Kłosa. Napędzeni niebywale gospodarze

8:3 Wlazły z prawego skrzydła przełamuje blok. Pierwsza przerwa techniczna w tym secie. Zawodnicy z Nowosybirska w pierwszym secie mieli tylko 23 procent przyjęcia, w tym 14 procent idealnego. Bełchatowianie posłali aż sześć asów

7:3 Wlazły przesadził w sytuacyjnej kontrze, licząc na obicie bloku, ale rywale skoczyli chowając ręce

7:2 Savin niemiłosiernie ostrzeliwany przez bełchatowian serwisem i w ataku Rosjanin nadziewa się na potrójny blok

6:2 Bednorz ustrzelił zagrywką Savina. Czas dla trenera Konstantinowa

5:2 Shcherbakov myli się w kontrze ze środka

4:2 Wlazły serwuje w siatkę

4:1 Piłka po zagrywce Wlazłego wraca na połowę gospodarzy i Kłos ze środka zdobywa punkt

24:19 Piechocki nie radzi sobie z serwisem Grozera

24:18 Niewiele zabrakło, aby po serwisie Lisinacia piłka po taśmie spadła na połowę rywali

24:17 Savin myli się z lewej strony po prostej

23:17 Świetnie w obronie bełchatowianie, Wlazły podbił sprzed band reklamowych i Lisinac zaatakował z drugiej linii!

17:13 Bednorz obija blok

16:13 Martynyuk jakoś przyjął piłkę po potężnym serwisie Wlazłego, Shcherbakov zawisł w powietrzu czekając na piłkę od rozgrywającego i zaatakował nad opadającym blokiem

13:9 Ebadipour punktuje zagrywką. Pavlov szykuje się do wejścia

12:9 Dłuższa wymiana, dobrze bronili goście, ale w końcu Wlazły z prawego skrzydła. Czas dla Lokomotiwu

11:9 Grozer zatrzymany na prawym skrzydle

10:9 Lisinac ze środka w trzeci metr boiska

9:9 Grozer z prawego skrzydła w kontrze

9:8 Kurkaev z przesuniętej krótkiej

9:7 Grozer wpada w siatkę, ale i tak Ebadipour skończył z lewego skrzydła

8:7 Po długich naradach jednak punkt dla przyjezdnych

9:6 Wlazły z prawego skrzydła w kontrze. O challenge proszą goście. Coś nie działa w urządzeniu zgłaszającym prośbę. Tak mi się wydaje, bo trener Konstantinow kłóci się z drugim arbitrem. Sędzia główny przywołuje Bułgara do porządku

8:6 Kłos z przesuniętej krótkiej. Pierwsza przerwa techniczna w tym secie

7:6 Bednorz serwuje w siatkę

7:5 Martynyuk znów z problemami, Rodichev ratował sytuację, ale przeleciał pod siatką na połowę gospodarzy

6:5 Martynyuk nie daje rady przyjąć zagrywki Bednorza

5:5 Kłos ze środka

4:5 Rodichev z lewego skrzydła między blokiem a antenką

4:4 Znów ogromne problemy gości po zagrywce Wlazłego, ale Grozer obija potrójny blok

4:3 As Wlazłego!

3:3 Wlazły rozbił zagrywką rywali. Piłka odbijała się jak na stole pinballowym i wyleciała w trybuny

2:3 Autowy serwis Grozera

1:3 Savin obija blok

1:2 Wlazły sprytnie przepycha piłkę między rękami blokujących

0:2 Piechocki ustrzelony skręcającą zagrywką Kurkaeva

0:1 Kurkaev ze środka obok rąk Lisinacia

Pierwsza szóstka Lokomotiwu: Savin, Grozer, Eksi, Shcherbakov, Rodichev, Kurkaev. Na libero Martynuk

Pierwsza szóstka PGE Skry: Lisinac, Wlazły, Janusz, Kłos, Bednorz, Ebadipour. Na libero Piechocki