Jeden set to za mało, budowlane przegrywają kolejny mecz w LM [ZDJĘCIA]

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały w Atlas Arenie z Galatasaray Stambuł 1:3 w czwartej kolejce Ligi Mistrzyń. Budowlane w trzecim secie wygrały do 13, ale w pozostałych partiach nie miały większych szans.

Liga Mistrzyń

Grot Budowlani Łódź - Galatasaray Stambuł
1:3

(9:25, 18:25, 25:13, 15:25)

IV SET

15:25 Ruseva mocnym serwisem zaskakuje Kędziorę i tak kończy się ten mecz. Mały "sukces" budowlanych, bo tak można określić wygranie jednego seta, ale w meczu łodzianki nie miały większych szans

15:24 Nie mogły wykorzystać kontry łodzianki, w końcu pudło Kąkolewskiej ze środka. Trener Krzyształowicz chciałby challenge, ale w tym secie wykorzystał już dwa i oba były nieudane

15:23 Kąkolewska z przechodzącej. Na zagrywce Twardowska, która w poprzednim secie dała się we znaki rywalkom

14:23 Gdyby blok decydował o wyniku spotkania, budowlane by wygrały. Kosheleva znów odbija się od łódzkiej "ściany"

13:23 Cutura zablokowana na lewym skrzydle

13:22 Świetnie broniły łodzianki, ale Twardowska przegrała walkę na siatce z Demir

6:17 Jednak dotknięcie siatki było, ale po stronie łodzianek

7:16 Długa wymiana, Twardowska broniła kilka razy, w końcu w siatkę wpadła Rabadzhieva. Challenge...

6:16 Grajber zatrzymana na lewym skrzydle. Druga przerwa techniczna w czwartej partii

6:15 Długo broniły się budowlane, ale Kosheleva w końcu ze środka drugiej linii. Vincourova wraca

6:14 Rabadzhieva przełamuje blok

6:13 Polańska przy próbie podbicia trudnej piłki zahaczyła ręką o siatkę

6:12 Demir serwuje w siatkę

5:12 Przyjmują w końcu we cztery łodzianki, ale Grajber pudłuje z lewego skrzydła. Polak zmienia Vincourovą

5:11 Taśma pomogła, as serwisowy Demir

5:10 Długa wymiana, łodzianki już zaczęły się cieszyć z punktu, ale piłka odbiła się od nogi jednej z zawodniczek Galatasaray i wróciła do gry, a później Cutura została zablokowana. Czas dla Grot Budowlanych

5:9 Cutura zablokowana na prawym skrzydle

5:8 Jack z prawego skrzydła po obejściu. Pierwsza przerwa techniczna w tym secie

2:4 Siódmy blok Kąkolewskiej dzisiaj. Zatrzymana Ruseva na środku

1:4 Demir z prawego skrzydła mija blok po przekątnej, ale mija także linię boczną

0:4 Rabadzhieva z lewego skrzydła po ciasnym skosie. Zupełnie inaczej wyszły na tego seta zawodniczki Galatasaray

0:3 Demir kiwa, Kędziora nie zdążyła z asekuracją. Czas dla łodzianek

0:2 Rabadzhieva wrzucona w siatkę przepycha piłkę obok spóźnionego bloku

0:1 Ruseva nie kończy z przechodzącej, ale później Rabadzhieva z lewego skrzydła

III SET

25:13 Wydawało się to po pierwszym secie i końcówce drugiego nieprawdopodobne, ale... budowlane wygrywają seta! Aydin trafiła w siatkę

24:13 As Twardowskiej

23:13 Aydin atakuje w aut. Challenge... łódzki blok nie dotknął piłki

22:13 Kąkolewska-show trwa. Kolejny blok na Koshelevej

21:13 Nie radzi sobie na lewym skrzydle nawet Kosheleva. Szaleją w bloku łodzianki

20:13 Demir nie potrafi przedrzeć się prawym skrzydłem i zmienia ją Aydin

19:13 Cutura plasuje z prawego skrzydła. Na zagrywce pozostaje Twardowska, a kibice się ożywili

18:13 Kąkolewska teraz nie do przejścia dla Jack. Czas dla trenera Guneyligila

17:13 Kąkolewska zatrzymuje Demir

16:13 Kosheleva od razu obija blok

16:12 Demir zablokowana na prawym skrzydle. Druga przerwa techniczna. Na parkiet w trudnym momencie dla "Galaty" wraca Kosheleva. Siada Aslanyurek

15:12 Cutura zmieściła piłkę między blok a antenkę. Alikaya wraca na parkiet, siada Aydinlar

14:12 Cutura miała rację, to był atak po bloku

13:13 Świetna asekuracja Kędziory i w ponowieniu Cutura w aut, ale od razu prosi o wzięcie challenge'u...

13:12 Polańska z drugiej linii

12:12 Nie dają rady w obronie łodzianki

12:11 Ruseva serwuje za końcową linię

11:11 Rabadzhieva z przełamuje blok

11:10 Cutura z prawego skrzydła

10:10 Twardowska ustrzelona zagrywką przez Jack. Może jednak powinny budowlane stać we cztery do przyjęcia? Przypomnę, że nominalna libero - Kędziora - ustawiona pod końcową linią, a przyjmują Grajber-Cutura-Twardowska. W pierwszych dwóch setach robiły to pozytywnie przy 26-procentowej skuteczności

10:9 Jack z prawego skrzydła po obiegnięciu

10:8 Polańska szczęśliwie ze środka

9:8 Cutura źle przyjmuje, Vincourova ledwo podbija i Cutura atakuje w dolną taśmę

9:7 Jack po obejściu z prawego skrzydła

9:6 Demir zagrywa w siatkę

8:6 Cutura atakuje z przechodzącej, ale źle ułożyła nadgarstek i duży aut

8:5 Demir dwukrotnie zatrzymana na prawym skrzydle, za drugim razem już skutecznie. Pierwsza przerwa techniczna w tym secie

7:5 Cutura przełamuje blok

6:5 Demir kiwa z prawego skrzydła

6:4 Cutura z prawego skrzydła w kontrze. Sędzia przekazuje jakieś uwagi Martynie Grajber

1:2 Demir w kontrze z prawego skrzydła

1:1 Rabadzhieva z prawego skrzydła. Na parkiecie w Galatasaray pojawiła się Aslanyurek

1:0 Twardowska wygrała walkę na środku

II SET

18:25 As serwisowy Jack kończy tego seta. Galatasaray prowadzi 2:0

18:24 Muszyńska zablokowana na lewym skrzydle po dłuższej wymianie. Challenge... decyzja utrzymana

16:19 Rabadzhieva obija blok. Kolejny czas dla trenera Krzyształowicza

16:18 Twardowska plasuje w siatkę po tym jak wcześniej aż się przewróciła przyjmując zagrywkę Demir. Czas dla gospodyń

16:17 Grajber zatrzymana na lewym skrzydle przez Jack

16:16 Cutura plasuje z lewego skrzydła po ciasnym skosie

15:16 Kąkolewska myli się ze środka. Druga przerwa techniczna w tym secie

15:15 Twardowska w aut z prawego skrzydła. Nie było bloku

15:14 Ruseva z przesuniętej krótkiej

15:13 Autowy atak Rabadzhievej. Wraca Kędziora

14:13 Nie dały rady w obronie łodzianki. Polańska pozostaje na parkiecie w drugiej linii

14:12 Wyśmienita asekuracja Polańskiej, która rzuciła się pod siatkę i popełniły błąd w ponowieniu rywalki. Aydinlar zmienia Alikayę

13:12 Demir zatrzymana przez Vincourovą i Kąkolewską. Czas dla Galatasaray. Trener Guneyligil musi nieco pobudzić swoje siatkarki, które po łatwo wygranym pierwszym secie, uwierzyły chyba, że mecz sam się wygra

12:12 Cutura potężnie ze środka drugiej linii

11:12 Twardowska nie przyjmuje serwisu Alikai

11:11 Twardowska niecelnie kiwa

11:10 Grajber przełamała blok

10:10 Polańska zablokowana na prawym skrzydle przez Rabadzhievą

10:9 Jednak nie było błędu środkowej Galatasaray

11:8 Jack wygrywa walkę na siatce, ale zdaniem sędziów dotyka jej. Challenge...

10:8 Polańska popisuje się skutecznym blokiem

9:8 Jack zatrzymana w ataku z prawego skrzydła

8:8 Grajber świetnie z lewego skrzydła po prostej

7:8 Polańska w kontrze w aut ze środka. Pierwsza przerwa techniczna w drugiej partii

7:7 Fatalna wystawa przyjezdnych, ale Kosheleva oszukała przy antence Cuturę

7:6 Grajber skutecznie kiwa z lewego skrzydła. Dobry początek drugiego seta w wykonaniu Budowlanych

6:6 Grajber z lewego skrzydła przełamuje blok

5:6 Twardowska ustrzelona zagrywką przez Demir

5:5 Jack przełamuje blok, podbiła jeszcze Kędziora, Grajber później odbiła, ale Twardowska już nie była w stanie

5:4 Skuteczny blok łodzianek

4:4 Demir z prawego skrzydła po przekątnej

4:3 Jednak Twardowska zahaczyła o palce blokujących

3:4 Twardowska atakuje pod górę... nie było bloku, jest challenge...

I SET

9:25 Muszyńska atakuje pod górę, ale nie trafia w blok. Jeszcze challenge... szybka weryfikacja, nie było bloku

9:24 Autowy serwis Vincourovej. Aydin zmienia Rusevą. Czy budowlane zdobędą w tym secie 10 punktów?

6:19 Rozbite na przyjęciu łodzianki

6:18 Blok łodzianek wpada w siatkę. Na parkiet wróciła w międzyczasie Vincourova

6:17 Demir w aut, ale zdaniem sędziów po bloku. Nie sprawdza trener Krzyształowicz tylko prosi o czas

4:11 Autowy blok przyjezdnych

3:11 Dobrze broniła Kędziora, Grajber nie wykorzystała kontry i Kosheleva splasowała w trzeci metr

3:10 Ruseva zagrywa w siatkę

2:10 As Rusevej. Polak zmienia Vincourovą, ale nie w tym tkwi problem łodzianek

2:9 Cutura wpada w siatkę. Łodzianki stoją do przyjęcia w trójce: Cutura, Grajber i Twardowska. To chyba zła decyzja trenera Krzyształowicza

2:8 Twardowska zatrzymana na prawym skrzydle. Kędziora w przyjęciu wycofana, jej piłki przejmują przyjmujące. Pierwsza przerwa techniczna

2:7 Obity blok budowlanych

2:6 Kosheleva z lewego skrzydła kiwa w drugi metr

2:5 Demir z prawego skrzydła po przekątnej

2:4 Cutura zatrzymana na lewym skrzydle

2:3 Kosheleva z lewego skrzydła

2:2 Demir zatrzymana przez Kąkolewską

1:2 Rabadzhieva nie przedarła się z pełną mocą, w ponowieniu splasowała w drugi metr

1:1 Twardowska przełamuje blok z lewego skrzydła

0:1 Rabadzhieva z lewego skrzydła obija blok

Pierwsza szóstka Galatasaray: Kosheleva, Jack, Alikaya, Ruseva, Demir, Rabadzhieva. Na libero Karadayi

Pierwsza szóstka Grot Budowlanych: Vincourova, Cutura, Twardowska, Grajber, Polańska, Kąkolewska. Na libero Kędziora