PGE GKS Bełchatów - GKS Tychy (minuta po minucie)

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali u siebie z GKS-em Tychy 3:1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo prowadziliśmy z tego meczu.

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów nie zwalniają tempa. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali u siebie z GKS-em Tychy 3:1. Gospodarze przez większość spotkania prowadzili grę, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Po drugim strzelonym golu "Brunatni" cofnęli się do obrony, dając pole do popisu gościom. Tyszanie po przypadkowej ręce w polu karnym zdobyli bramkę z jedenastu metrów. Chwilę później ich nadzieję na korzystny wynik pogrzebał Mateusz Mączyński, faulując w bezmyślny sposób w środku boiska Kamila Wacławczyka. Po tym starciu pomocnik bełchatowian opuści murawę na noszach. Losy spotkania w doliczonym czasie gry rozstrzygnął Michał Mak.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu PGE GKS Bełchatów - GKS Tychy.

PGE GKS Bełchatów - GKS Tychy
(Wynik końcowy)
3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Ł. Wroński (26. minuta) 2:0 D. Szymański (53. minuta) 2:1 P. Smółka (87. minuta) 3:1 Michał Mak (90. minuta)

Czerwona kartka: Mączyński (GKS Tychy)
Zunic (GKS Tychy)

A. Malarz - A. Norambuena, Sz. Sawala, M. Wilusz, M. Flis, Mateusz Mak, G. Baran, D. Szymański, Michał Mak, Ł. Wroński (75. K. Wacławczyk; 90. K. Poźniak), D. Turkovs (82. M. Renusz) P. Misztal - A. Chomiuk, Ł. Kopczyk, M. Masternak, M. Mączyński, I. Zunic, M. Gąsior, M. Wodecki (46. Ł. Małkowski), D. Popović (71. M. Bukowiec), D. Szczęsny (68. P. Ruskovsky), P. Smółka

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu. PGE GKS Bełchatów wygrał z GKS-em Tychy 3:1
  Mak zdobył bramkę dobijając z najbliższej odległości strzał Renusza. Wcześniej kilkadziesiąt metrów z piłką przebiegł Mateusz Mak i sprytnie z prawej strony przerzucił na lewą do Renusza
  90'+4 GOOOOOOLLL!!! 3:1!!! Michał Mak!
  90'+2 Renusz obraca się w polu karnym rywali i pada. Sędzia pokazuje grać dalej, protestują gospodarze, a Wacławczyk leżąc na noszach kryje twarz w dłoniach. Wygląda to na poważny uraz
  90' Poźniak wchodzi w miejsce Wacławczyka, który zostaje zniesiony. Spotkanie przedłużone o cztery minuty
89' Na murawie opatrywany Wacławczyk, potrzebne są nosze, a piłkarze gospodarzy pokazują trenerowi, że potrzebna będzie zmiana
  88' Czerwona kartka dla Mączyńskiego za ostry faul na Wacłąwczyku. Chamskie zachowanie obrońcy gości
  Smółka strzelił mocno w lewy róg bramki Malarza
  87' GOL! 1:2! Paweł Smółka!
  86' Rzut karny dla gości! Piłka trafiła chyba w rękę Renusza. Strzelał będzie Smółka
  82' Z boiska schodzi Turkovs, a pojawia się na nim Renusz. Defensywna zmiana Kamila Kieresia
  79' Turkovs próbuje z 16 metrów strzału z powietrza. Piłka przelatuje nad poprzeczką. Po chwili żółta kartka dla Zunicia
78' Niebezpieczne dośrodkowanie z lewej strony tyszan, ale piłka przelatuje łukiem za linią końcową. Malarz zahaczył o słupek przy próbie asekuracji, jednak nic się nie stało bramkarzowi
  75' Wacławczyk zmienia Wrońskiego. Po tej zmianie do przodu pewnie przesunie się Turkovs, na którego miejscu będzie grał Wacławczyk. Przypomnijmy, że ten pomocnik strzelił gola w Tychach, a teraz wraca po kontuzji
  72' Zaskakujący strzał Ruskovskiego. Malarz na posterunku. Po chwili bełchatowskiego bramkarza próbuje zaskoczyć Zunić, ale bramkarz PGE GKS-u skoncentrowany łapie piłkę
  71' Bukowiec wchodzi za Popovicia
  69' Baran ostro faulowany przez Zunicia. Cały czas nie zobaczyliśmy jeszcze żadnej kartki w tym spotkaniu
  68' Schodzi Szczęsny, w jego miejsce pojawia się Ruskovsky
  66' Kibice odśpiewali właśnie Hymn Polski
65' Bełchatowianie starają się kontrolować przebieg gry
  61' Michał Mak ostro potraktowany przez Chomiuka w środkowej strefie boiska. Sędzia nie decyduje się pokazać żółtej kartki
  58' Szczęsny skacze najwyżej w polu karnym gospodarzy. Malarz zmuszony do interwencji, łapie pewnie
  57' Seria dwóch dośrodkowań gości w pole karne gospodarzy, ale wybijają obrońcy. W odpowiedzi Mateusz Mak kiwa jednego rywala i strzela...wprost w bramkarza
  Kuriozalna bramka dla gospodarzy. Flis wstrzelił piłkę z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego, a obrońcy gości próbowali ją wybić. Futbolówka trafiła jednak pod nogi odwróconego tyłem do bramki Szymańskiego. Pomocnik bełchatowian kopnął w stronę bramki i piłka po odbiciu od słupka przy zaskoczeniu wszystkich wtoczyła się do siatki
  53' GOOOOOL! 2:0! Damian Szymański!
  52' Szczęsny ucierpiał przy wślizgu w nogi Mateusza Maka
50' Wroński wychodzi z kontratakiem i dośrodkowuje z prawej strony. Michał Mak nie potrafił jednak wygrać pojedynku główkowego z dwoma rywalami
  47' Turkovs próbuje sprytnego strzału pięta. Nie trafia w światło bramki
  46' Rozpoczęła się druga cześć spotkania. W zespole gości jedna zmiana. Na murawie pojawił się Łukasz Małkowski, który zmienił Wodeckiego
  Koniec pierwszej połowy. GKS Bełchatów zasłużenie prowadzi 1:0
  45' Kolejny rzut rożny dla gospodarzy i po raz kolejny Sawala pomaga sobie opierając się na rywalu. Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej
  42' Flis wrzuca z lewej strony. Turkovs wychodzi w powietrze, ale nie sięga piłki
  41' Baran za linią boczną. Leci mu krew z nosa, ale za chwilę powinien wrócić na boisko
39' Baran ucierpiał mocno w starciu z Zuniciem. Pomocnik gospodarzy dostał przypadkowo w głowę i jest opatrywany na murawie
  35' Smółka składa się już do strzału z 16 metrów, ale przerywa mu gwizdek sędziego. Wcześniej był spalony.
  34' Doskonała okazja dla Mateusza Maka na podwyższenie prowadzenia. Świetnie rozegrali piłkę Norambuena, Turkovs i Wroński, myląc przeciwników. Mak przejął piłkę i wpadł w pole karne, próbując przerzucić futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem. Strzał był niecelny
  30' Flis z ponad 25 metrów strzela z rzutu wolnego. Misztal frunie w powietrzu i efektownie wybija piłkę nad poprzeczką
  29' Znów niepewnie Misztal, tym razem zabrakło kogoś z bełchatowian, żeby wpakować piłkę do siatki
  Bełchatowianie przeprowadzili ładną akcję, Szymański zagrał do Turkovsa, ten odegrał do Szymańskiego, który strzelił sprzed pola karnego. Misztal odbił piłkę znów przed siebie, ale tym razem najszybciej dopadł do niej Wroński i sprytną podcinką pokonał golkipera gości
  26' GOL! 1:0! Łukasz Wroński!
25' Wilusz świetnym wślizgiem zatrzymuje na lewej stronie Szczęsnego
  24' Groźny kontratak tyszan. Smółka dochodzi do główki, jednak uderza niecelnie
  22' Baran przejmuje piłkę w polu karnym gości, podaje do Turkovsa a ten strzela, ale wprost w Misztala. Róg dla bełchatowian
  21' Mateusz Mak dośrodkowuje w pol karne... piłka przelatuje nad wszystkimi zawodnikami
  18' Kopczyk ucierpiał w jednym ze starć. Nie potrzeba jednak interwencji medycznej
  15' Faul Sawali w polu karnym gości. Obrońca zapędził się w szesnastkę rywali na rzut rożny wykonywany przez Mateusza Maka
  14' Kontra tyszan, Smółka wrzuca w pole karne, ale tu jest Wilusz
13' Wroński dobrze przyjmuje piłkę po podaniu z prawej strony Mateusza Maka i strzela technicznie po długim rogu...mija słupek bramki Misztala o niecały metr
  12' Michał Mak uderza sprzed pola karnego, Misztal wybija przed siebie. Po chwili znów strzał z ponad 16 metrów, ale Szymański był niedokładny
  11' Bełchatowianie długo rozgrywają piłkę na własnej połowie, rywale im w tym zbytnio nie przeszkadzają
  10' Wroński próbuje przedrzeć się w pole karne rywali...odskoczyła mu jednak piłka
  8' Michał Mak wrzuca w pole karne, do główki skacze jego brat Mateusz i piłka w rękach bramkarza
  6' Popović dostaje dobre podanie i strzela z 16 metrów, ale bardzo niecelnie
  5' Gospodarze zyskują przewagę w środku pola. Goście cofnięci, będą liczyć na kontry
  1' Punktualnie o 18 zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. bełchatowianie na zielono-czarno, tyszanie na czerwono. Groźnie już na początku strzelał Szymański, Misztal piąstkował w bok
  Godzina 17.57 Pierwsze jedenastki pojawiają się na murawie. Niebawem rozpocznie się spotkanie
  Godzina 17.45 Na ławce gospodarzy będą: D. Podleśny - P. Witasik, P. Rachwał, K. Poźniak, M. Renusz, K. Wacławczyk, H. Kirovski
  Godzina 17.42 Na ławce rezerwowych GKS-u Tychy zasiądą dzisiaj: P. Florek - R. Dymkowski, M. Grzybek, M. Bukowiec, P. Ruskovsky, Ł. Małkowski, T. Docekal. Trenerem jest Jan Żurek
  Godzina 17.28 Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze się rozgrzewają, a kibice wolno gromadzą na trybunach. Jest grupa fanów z Tychów.
  Godzina 15.00 Do rozpoczęcia meczu pozostały 3 godziny.