Atletico ograło Chelsea. Derby Madrytu w finale LM

Piłkarze Atletico Madryt wygrali z Chelsea Londyn 3:1. W finale zmierzą się z Realem Madryt.

W środowy (30 kwietnia) wieczór poznaliśmy drugiego finalistę sezonu 2013/2014 piłkarskiej Ligi Mistrzów. Atletico Madryt na wyjeździe wygrało z Chelsea Londyn 3:1.

Mecz lepiej ułożył się dla gospodarzy. W 36. minucie gola strzelił Fernando Torres, wychowanek Atletico. Tuż przed przerwą wyrównał Adrian Lopez. Wynik 1:1 dawał awans przyjezdnym, bowiem w pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis.

Trener londyńczyków, Jose Mourinho, ofensywne zmiany rozpoczął od wprowadzenia Samuela Eto'o, który zmienił Ashley'a Cole'a. Kameruńczyk zamiast strzelić, sprokurował rzut karny dla rywali. Na bramkę zamienił go Diego Costa. Dzieła zniszczenia w 72. minucie dokończył Arda Turan.

Po raz pierwszy w historii w finale Ligi Mistrzów zagrają dwie drużyny z tego samego miasta. Dzień wcześniej awans wywalczyli piłkarze Realu Madryt. Decydujący pojedynek zostanie rozegrany 24 maja w Lizbonie.