Zenit lepszy od PGE Skry w Atlas Arenie. Rewanż w finale Klubowych Mistrzostw Świata? [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w Atlas Arenie z Zenitem Kazań 0:3. Obie drużyny zagrają w półfinałach Klubowych Mistrzostw Świata 2017 i mają szansę spotkać się ponownie w finale w krakowskiej Tauron Arenie.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2017

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań

0:3

(27:29, 20:25, 16:25)

16:25 Ebadipour autową zagrywką kończy to spotkanie. Zenit wygrywa 3:0 i zajmuje pierwsze miejsce w Grupie B. W półfinale Mistrzowie Rosji zmierzą się z Sudą Cruzeiro. PGE Skra zagra z Cucine Lube. Do rewanżu może dojść zatem w finale. Czy tak się stanie? Przekonamy się w sobotę (16 grudnia), na kiedy to są zaplanowane półfinały. PGE Skra o 20.30, Zenit zagra o 17.30. Zapraszamy na relacje na żywo z fazy finałowej Klubowych Mistrzostw Świata 2017

16:24 Ebadipour ustrzelił zagrywką Leona

15:24 Wlazły obija o blok

14:24 Autowy serwis Romacia

14:23 Romać trafił jednak w sam narożnik

13:24 Autowy atak Romacia. Jeszcze challenge...

13:23 Kłos psuje zagrywkę. Część kibiców opuszcza już Atlas Arenę

13:22 Ebadipour z lewego skrzydła po skosie

12:22 Siatkarze PGE Skry trzy razy w jednej akcji blokowani, a w końcu skutecznie Romać zatrzymany przez Andersona

12:21 Leon punktuje zagrywką

12:20 Mikhaylov przełamał blok. Atakujacy siada, podobnie jak Butko. Wchodzą Alekno i Alekseev, podwójna zmiana również w PGE Skrze, a do tego jeszcze Katić za PEncheva

12:19 Wlazły obija potrójny blok

11:19 Penchev przebija oburącz szukając narożnika... pudło. Wcześniej jednak sędziowie puścili tak nieczyste podbicie Volvicha, że aż wydawało się to niemożliwe

11:18 Mikhaylov punktuje zagrywką

11:17 Niewielki aut po bloku Kłosa na Leonie

11:16 Penchev myli się z lewego skrzydła, ale chyba sędziowie uznali cztery odbicia po stronie bełchatowian. Chwila zamieszania, ale w końcu przerwa techniczna

11:15 Piłka jednak minimalnie zahaczyła o linię końcową po tej zagrywce Wlazłego!

10:16 Autowy serwis Wlazłego. Challenge dla PGE Skry...

2:3 Anderson przedziera się przez blok

2:2 Mikhaylov myli się z prawego skrzydła. Leon w dwóch setach zdobył 17 punktów. Nieprawdopodobny mecz przyszłego Reprezentanta Polski

1:2 As Butki

1:1 Ebadipour zablokowany na lewym skrzydle

1:0 Dobrze rozpoczynają tego seta bełchatowianie

II SET

20:25 Autowa zagrywka Lisiniacia, czekamy jednak na challenge... To był jednak duży aut

20:24 Leon blokowany, później Volvich podbity i Mikhaylov atakuje w aut na koniec. Czas dla trenera Alekny

19:24 Lisiniać ze środka nawet poza zasięgiem Volvicha

18:24 Mikhaylov potężnie z prawego skrzydła

18:23 A jednak Rosjanie wpadli w siatkę

17:24 Długa wymiana, gracze Zenitu szczęśliwie podbijali, w końcu Anderson wykorzystał kontrę. O challenge proszą jeszcze bełchatowianie... W Opolu 2:0 dla Cucine Lube

17:23 Mikhaylov z lewego skrzydła

17:22 Lisiniać z przesuniętej krótkiej

16:22 Samoylenko ze środka, chociaż blisko był Lisiniać

16:21 Pipe Ebadipoura, ale o challenge proszą rywale... piłka po ataku Irańczyka była zdecydowanie w boisku

15:21 Leon ze środka drugiej linii

15:20 Leon zagrywa w siatkę

14:20 Leon zawisł w powietrzu i przebił przez ręce blokujących

14:19 Autowa zagrywka

13:19 Bardzo długa wymiana, świetnie bronili bełchatowianie - Piechocki sprzed ławki rezerwowych, Wlazły nogą, ale Kłos w bloku wpadł w końcu w siatkę

13:18 Leon z lewego skrzydła po ciasnym skosie obok bloku. Czas dla trenera Piazzy

13:17 Volvich potężnie ze środka obok rąk Kłosa

13:16 Wlazły z prawego ataku

12:16 Samoylenko ze środka. Druga przerwa techniczna

12:15 Wyborna kiwka Lisiniacia ze środka nad rękami Leona!

11:15 Anderson psuje serwis

10:15 Wlazły zagrywa w siatkę

10:14 Lisiniać ze środka

9:14 Penchev nie poradził sobie w trudnej sytuacji pod siatką. Wystawiał z daleka Ebadipour

9:13 Potężny blok Pencheva na Mikhaylovie!

4:9 Leon z lewego skrzydła po przekątnej

4:8 Wlazły myli się z prawego ataku po prostej. Pierwsza przerwa techniczna. W Opolu Cucine Lube prowadzi 1:0

0:2 Leon wbija "gwoździa"

0:1 Ebadipour psuje serwis. W pierwszym secie Leon zdobył 10 punktów. Po 5 zapisali na swoich kontach Anderson i Mikhaylov. W PGE Skrze najlepszy Penchev (6), Wlazły dołożył cztery

I SET

27:29 Wlazły źle przyjął zagrywkę Leona, Anderson w kontrze przełamał blok. Jeśli ktoś myślał, że obie drużyny będą się oszczędzać, bo już mają awans, po tym secie został wyprowadzony z błędu

27:28 Leon podbity, Wlazły nie wykorzystuje kontry i Leon poprawia już skutecznie

27:27 Dosłownie milimetrowy aut po tej zagrywce Mikhaylova!

26:28 As Mikhaylova. Challenge jeszcze dla bełchatowian...

26:27 Lisiniać świetnie zaserwował, Leon zaatakował z trudnej piłki i chyba niepotrzebnie pojawił się blok bełchatowski

26:26 Lisiniać ze środka, kręci do bocznej linii i idzie na zagrywkę

25:26 Leon przedziera się lewym skrzydłem po prostej

25:25 "Zagrywka" trenera Piazzy poskutkowała. Anderson zagrywa w siatkę

24:25 Wlazły serwuje w taśmę, piłka spada na połowę bełchatowian. Czas dla PGE Skry

24:24 Penchev na lewym skrzydle, blok, aut

23:24 Mikhaylov przełamał blok. Czas dla trenera Piazzy

23:23 Kapitalny atak Ebadipoura pipem w narożnik boiska

22:23 Ebadipour psuje zagrywkę

22:22 Penchev przyjmuje serwis Leona, Ebadiporu przedziera się prawym skrzydłem po prostej

21:22 Volvich środkiem

21:21 Psują zagrywkę zawodnicy Zenitu

20:21 Lisiniać potężnie zagrywką w Leona, który dostał piłkę na potrójnym bloku i skutecznie splasował

20:20 Rosyjski blok wpada w siatkę

19:20 Wlazły teraz zatrzymany przez Leona, który wyciągnął wnioski z wcześniejszych ataków kapitana PGE Skry i zamknął prostą

19:19 Mikhaylov z prawego skrzydła po przekątnej. Zmiana powrotna

19:18 Wlazły z prawego ataku po prostej. Nedeljković pod siatką za Łomacza

18:18 Taśma pomogła teraz Verbovowi w przyjęciu, Leon kończy ze środka drugiej linii

18:17 Verbov ustrzelony zagrywką przez Wlazłego! Czas dla Rosjan

17:17 Lisiniać ze środka kręci do bocznej linii

16:17 Ebadipour nie dał rady podbić po potężnym ataku Mikhaylova

16:16 Penchev blokuje Mikhaylova, zamykając prostą

15:16 Zatrzymani gracze Zenitu

14:16 Kłos ze środka

13:16 Kłos nie skończył, atak Mikhaylova podbity, ale Anderson poprawia, obijając blok. Druga przerwa techniczna

13:15 Autowa zagrywka Ebadipoura

13:14 Pipe Pencheva zza pleców Kłosa

12:14 Dwa razy skutecznie zatrzymywany Leon, za trzecim podejściem skończył Volvich

12:13 Wlazły z prawego ataku. Wcześniej nie skończył po raz kolejny Ebadipour

11:13 Leon obija potężnie blok

11:12 Wlazły z prawego ataku po prostej

10:12 Piechockiemu zabrakło milimetrów, żeby podbić piłkę po ataku Leona

10:11 Zepsuta zagrywka Andersona

9:11 Anderson przełamuje blok

9:10 Verbov miał problem z przyjęciem zagrywki Wlazłego i później pogubili się Rosjanie

2:2 Penchev w aut po bloku

1:2 Długa wymiana, bełchatowianie dobrze bronili, Mikhaylov w końcu przedarł się prawym skrzydłem

1:1 Anderson plasuje w trudnej sytuacji tuż za bełchatowski blok i nie radzą sobie wicemistrzowie Polski

1:0 Dużo szczęścia miał Penchev, który nie przedarł się przez blok, ale Rosjanie wpadli w siatkę

Pierwsza szóstka Zenitu: Leon, Anderson, Samoylenko, Butko, Volvich, Mikhaylov. Na libero Verbov

Pierwsza szóstka PGE Skry: Wlazły, Lisiniać, Łomacz, Kłos, Ebadipour, Penchev. Na libero Piechocki

20.18 Trwa rozgrzewka. Kibice gromadzą się na trybunach. To będzie jak na razie rekord frekwencji Klubowych Mistrzostw Świata 2017

Godzina 20.10 Dzisiaj w składzie PGE Skry brakuje jednego z najlepszych zawodników w tym sezonie - Bartosza Bednorza

Trener: Władimir Alekno

20.00 Oficjalne powitanie obu drużyn. Przypomnę, że ostatni raz PGE Skra grała z Zenitem pod koniec marca 2016 roku. Wtedy również w Atlas Arenie, Rosjanie wygrali 3:0, choć wcześniej przegrali z bełchatowianami u siebie. Tak wyglądało tamto spotkanie, w którym Zenit pokonał PGE Skrę 3:0

19:42 Shanghai Volleyball Club wygrywają 15:13 i cały mecz 3:2, zajmując trzecie miejsce w Grupie B. W Atlas arenie już ok. trzech tysięcy kibiców

19.22 I będzie pierwszy tie-break w Atlas Arenie w Klubowych Mistrzostwach Świata 2017. Shanghai wygrywa 25:18 i mamy remis w meczu 2:2

19.08 Sada wygrywa do 20 i całe spotkanie 3:0. ZAKSA żegna się z turniejem Klubowych Mistrzostw Świata. W półfinałach zagrają Sada Cruzeiro, Cucine Lube (Włosi jeśli zdobędą punkt, zajmą pierwsze miejsce w grupie) oraz PGE Skra i Zenit Kazań. Bełchatowianie i Rosjanie powalczą o pierwsze miejsce w Grupie B od godziny 20.30. Cały czas trwa pojedynek o trzecie miejsce w łódzkiej grupie - Shanghai prowadzi w czwartym secie 14:9. W meczu prowadzi z kolei Personal 2:1

18.54 Personal, zwyciężając do 23, obejmuje prowadzenie 2:1

18.36 Sada zwycięża 32:30 i prowadzi już w Opolu 2:0. Obrońcy tytułu o jeden set od awansu do półfinałów. W Atlas Arenie 8:8 w trzeciej partii

18.25 W drugim secie Shanghai wygrywa 25:20. Mamy remis 1:1. W Opolu walka na przewagi w drugiej partii

18.14 Shanghai większość punktów zdobywa z lewego skrzydła i prowadzi 16:13 na drugiej przerwie technicznej

18.06 Na pierwszej przerwie technicznej drugiego seta 8:6 dla Shanghaiu

17.56 Mistrzowie Argentyny wygrali pierwszego seta 25:22. W Opolu ZAKSA w pierwszej partii dostała potężny cios. Sada zwyciężyła 25:13, a Leal serwował nawet 124 km/h

17.45 Personal prowadzi na drugiej przerwie technicznej 16:10. Na trybunach już 1,5 tysiąca kibiców. Czy będzie dzisiaj 7 lub więcej tysięcy widzów na meczu PGE Skry z Zenitem?

17.30 Mistrzowie Azji dzisiaj w pierwszej szóstce z Facundo Conte i Julienem Lyneelem. Szykuje się zacięte spotkanie i być może pierwsza pięciosetówka w tym turnieju w Atlas Arenie

Godzina 17.15 Witam z Atlas Areny. Siatkarze Shagnhai Volleyball Club i Personal Bolivar rozgrzewają się przed meczem, który rozpocznie się za 15 minut i zadecyduje o trzecim miejscu w Grupie B. Równolegle w Opolu będzie się toczyła walka o awans do fazy pucharowej. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Sadą Cruzeiro. Brazylijczycy w ostatnich dwóch latach zdobywali tytuł Klubowych Mistrzów Świata