Pewna wygrana Grot Budowlanych przed Derbami Łodzi [ZDJĘCIA]

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały w Atlas Arenie PTPS Piła 3:0. W trzecim secie łodzianki prowadziły już 14:1.

Łodzianki w niedzielnym (3 grudnia) meczu zaprezentowały wyśmienitą dyspozycję w bloku. W ten sposób zdobyły 18 punktów. Prym wiodła w tym elemencie gry Pavla Vincourova (6 bloków i łącznie 7 pkt.). Po cztery razy rywalki zatrzymywały Gabriela Polańska i Kaja Grobelna. Belgijka zdobyła statuetkę MVP.

Pierwsze dwa sety siatkarki Grot Budowlanych wygrały do 16 i 21. Prawdziwy pogrom kibice oglądali w trzeciej partii. Gospodynie prowadziły już 14:1. Ostatecznie wygrały 25:11 i całe spotkanie 3:0.

To szósta wygrana budowlanych w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. W kolejnych spotkaniu podopieczne Błażeja Krzyształowicza zmierzą się z rywalkami zza miedzy - ŁKS-em Commercecon Łódź.