Chemik Police Mistrzem Polski

Siatkarki Chemika Police zostały Mistrzyniami Polski 2014. Drugie miejsce zajął Impel Wrocław, a trzecie ATOM Trefl Sopot.

Decydujące rozstrzygnięcia zapadły już w sezonie 2013/2014 siatkarskiej Orlen Ligi kobiet. Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Chemika Police. W finałowej rywalizacji wygrały trzy mecze z Impelem Wrocław, tracąc zaledwie jednego seta. Dla policzanek to trzeci w historii tytuł. Ostatni raz triumfowały 19 lat temu. Z kolei dla wrocławianek to największy sukces.

Na trzeciej pozycji rozgrywki zakończyły siatkarki ATOM-u Trefl Sopot. W rywalizacji o brązowe medale pokonały one Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą 3-0, tracąc w trzech meczach dwa sety.

Przypomnijmy, że Beef Master Budowlani Łódź zajęli w tym sezonie 7. pozycję.