ŁKS liderem. Porażka Budowlanych

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały na wyjeździe z KS Pałacem Bydgoszcz 3:0. Łodzianki objęły prowadzenie w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. W Atlas Arenie przegrały z kolei zawodniczki Grot Budowlanych Łódź.

W pierwszych trzech meczach bydgoszczanki prezentowały się dobrze, zwyciężając dwukrotnie. W starciu z ŁKS-em Commercecon Łódź nie miały jednak większych szans. Przyjezdne wygrały wszystkie sety do 18.

Statuetkę MVP otrzymała Ewa Kwiatkowska. Najwięcej punktów dla ŁKS-u zdobyły jednak Izabela Kowalińska (16), Regiane Bidias (11) oraz Katarzyna Sielicka (10). U gospodyń najlepiej spisała się Ewelina Krzywicka (15). Zawiodła środkowa Natalia Misiuna (1).

Ełkaesianki po czterech meczach mają 11 punktów na koncie. Prowadzą w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Wyprzedzić mogą je jeszcze Mistrzynie Polski - siatkarki Chemika Police. To jedyne dwie niepokonane w tym sezonie drużyny.

Pierwszej porażki doznały Grot Budowlane Łódź. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie wygrały ani seta przeciwko Treflowi Proxima Kraków. Przyjezdne po zaciętych końcówkach triumfowały 28:26, 25:21 oraz 25:23.

MVP spotkania została Kinga Hatala (19 punktów). Wśród Grot Budowlanych wyróżniła się Julia Twardowska (20). Kaja Grobelna dołożyła 12 "oczek". Dwie punkty z ławki zdobyła wcześniej podstawowa środkowa - Agnieszka Kąkolewska. Zastępowała ją Julia Piotrowska.