Siła rezerwowych. Młodzi Polacy wygrali na Litwie

Piłkarze Reprezentacji Polski do lat 21 pokonali na wyjeździe Litwę 2:0. Oba gole strzelili zmiennicy: Paweł Tomczyk i Konrad Michalak.

Bartosz Kapustka wypracował pierwszą bramkę

Po słabej grze obronnej w rozgrywanym w Łodzi meczu z Finlandią, trener Czesław Michniewicz zdecydował się na zmiany w pierwszym składzie. W bramce pojawił się Tomasz Loska, a na środku defensywy zagrało dwóch, a nie trzech graczy. Na ławce spotkanie spędził Jan Bednarek.

Losy rywalizacji przesądzili inni rezerwowi. W 62. minucie do siatki gospodarzy trafił wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Paweł Tomczyk. Z kolei Konrad Michalski potrzebował siedmiu minut od wejścia do zdobycia bramki na 2:0. Miało to miejsce w 80. minucie.

Litwini kończyli w dziesięciu po czerwonej kartce dla Domantasa Antanaviciusa.

Po trzech meczach Polacy zajmują drugie miejsce w grupie. Do prowadzących Duńczyków tracą pięć punktów, ale mają jedno spotkanie rozegrane mniej.