Dobry początek Wizards i Gortata w play-off

Washington Wizards wygrali w pierwszym meczu fazy play-off z Chicago Bulls 102:93. Marcin Gortat zdobył 15 punktów i 13 zbiórek.

Koszykarze Washington Wizards bardzo dobrze spisali się w pierwszym meczu fazy play-off. "Czarodzieje" na wyjeździe pokonały Chicago Bulls 102:93. O losach spotkania przesądziła 4. kwarta, którą goście wygrali 30:18.

Udany powrót do play-off (poprzednio grał w nich w barwach Orlando Magic) zaliczył Marcin Gortat. Łodzianin zdobył 15 punktów, trafiając 6 z 10 rzutów z gry i 3 z 4 wolnych. Do tego dołożył 13 zbiórek i jeden blok. Popełnił po 3 faule i straty a raz dał się zablokować. Polski środkowy spędził na parkiecie niespełna 37 minut. W tym czasie jego drużyna była lepsza od rywali o 10 punktów. Lepszy wskaźnik w tym elemencie mieli tylko Bradley Beal i John Wall (+11).

Kolejny mecz odbędzie się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego ponownie w Chicago. Rywalizacja trwa do czterech zwycięstw.