Owocna środa dla łódzkich piłkarzy

Piłkarze Widzewa pod wodzą Franciszka Smudy wygrali trzeci mecz z rzędu, tym razem pokonali lidera rozgrywek Sokoła Aleksandrów 2:0. W spotkaniu II ligi również tryumfowali łodzianie: ŁKS na własnym stadionie zwyciężył z Błękitnymi Stargard 2:1.

Drużyna ŁKS-u wybrała po bramkach Radionowa i Bryły. W efekcie LKS-iacy po pięciu kolejkach z 11 punktami zajmują czwarte miejsce w tabeli II ligi, łodzianie nie przegrali jeszcze ligowego spotkania. Pierwszego gola dla ŁKS-u, z rzutu karnego zdobył Jewhen Radionow, i była to czwarta bramka zdobyta przez ukraińskiego napastnika. Zwycięskiego gola na pięć minut przed końcem meczu strzelił Patryk Bryła. W sobotę łódzka drużyna na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola.

Piotr Andrzejczak

Podczas meczu Widzewa bramki padły dopiero w końcówce spotkania. - Bardziej sprawiedliwy byłby remis - przyznaje trener aleksandrowian Piotr Kupka. Wynik spotkania w 86. minucie otworzył Michał Miller przepięknym strzałem z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry Przemysław Woźniczak strzelił samobójczą bramkę i ustalił wynik meczu. Widzew awansował na trzecie miejsce w tabeli.