Real Madryt pokonał FC Barcelonę i zdobył Puchar Króla

Piłkarze Realu Madryt wygrali z FC Barceloną 2:1 w finale Pucharu Króla. Bohaterem meczu został Gareth Bale.

Starcia Realu Madryt z FC Barceloną elektryzują cały piłkarski świat. Nie inaczej było w środowy (16 kwietnia) wieczór, kiedy to do El Clasico doszło w finale Pucharu Króla.

Katalończycy ostatnio odpadli z Ligi Mistrzów w fazie ćwierćfinałowej i do zdobycia zostały im mistrzostwo i właśnie puchar krajowy. Szybko okazało się, że słabszy występ w Europie nie był przypadkiem. Katalończycy znów mieli duże problemy.

"Królewscy" już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Do siatki rywali trafił Angel Di Maria. W pierwszej połowie kibice więcej bramek nie zobaczyli. Po przerwie madrytczycy dalej kontrowali. W 68. minucie doszło jednak do wyrównania. Marc Bartra, który miał nie zagrać w tym spotkaniu z powodu urazu, strzelił gola głową po rzucie rożnym.

Koniec regulaminowego czasu zbliżał się nie ubłaganie. "Królewscy" nie mieli jednak ochoty grać dogrywki. Najpierw Luka Modrić trafił w słupek, ale w 86. minucie Garteh Bale był już skuteczny. Bramka Walijczyka już przeszła do historii. Skrzydłowy Realu pognał na pole karne rywali niczym "Struś Pędziwiatr" i pokonał Jose Pinto. Odpowiedzieć próbował jeszcze Neymar, ale trafił w słupek.

"Królewscy" po raz 19. sięgnęli po Puchar Króla. W finale wystąpili bez Cristiano Ronaldo.