Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zostali pierwszym finalistą Pucharu Polski 2014.

Ryszard Tarasiewicz, trener Zawiszy (Fot. Robert Zwoliński)

Po wygraniu w Białymstoku 2:0 piłkarze Zawiszy Bydgoszcz do rewanżu przystępowali z większym spokojem. Zawodnicy Jagiellonii nie odpuścili. Dobrze weszli we wtorkowe (15 kwietnia) spotkanie i w 22. minucie strzelili bramkę. Jej autorem był Adam Dźwigała.

Białostocczanie dążyli do wyrównania stanu w dwumeczu. Więcej sytuacji bramkowych stwarzali jednak gospodarze. W końcu spokój bydgoszczanom dał Jorge Kadu, który w 86. minucie wykorzystał podanie od Luisa Carlosa.

Dla Zawiszy to pierwszy w historii finał Pucharu Polski. Jego rywalem będą piłkarze Zagłębia Lubin lub Arki Gdynia. Po pierwszym spotkaniu bliżej są lubinianie, którzy wygrali 3:0. Rewanż w środę (16 kwietnia).