Krótka przygoda Janowicza z Monte Carlo

Jerzy Janowicz przegrał 0:2 w pierwszym meczu rozgrywanym w turnieju ATP Monte Carlo. Pokonał go 34-letni Francuz Michael Llodra.

(Fot. wiki commons)

Tylko godzinę i siedem minut trwała przygoda Jerzego Janowicza z tegorocznym turniejem w Monte Carlo. Łodzianin przegrał w 1. rundzie z kwalifikantem, Michaelem Llodrą.

W pierwszym secie "Jerzyk" przegrał swoje podanie przy stanie 3:2 dla rywala. Zawodnik MKT Łódź spiął się jednak w gemie Llodry, który serwował po wygraną i doprowadził do wynik 5:4 dla Francuza. Polak zaczął serwować na remis i nie wygrał nawet jednego punktu.

W drugim secie 34-letni Francuz dwa razy przełamał łodzianina, zwyciężając do dwóch.

W całym spotkaniu Janowicz popełnił 7 podwójnych błędów serwisowych, notując tylko jednego asa. Llodra miał ich cztery i tylko jeden podwójny błąd.

Był to kolejny nieudany turniej (wcześniej w Indian Wells oraz Miami) w wykonaniu łódzkiego tenisisty. Dodajmy, że Francuz w światowym rankingu zajmuje dopiero 147. miejsce.