Double-double Gortata. Wizards rozbili Miami Heat

Washington Wizards wygrali z Mistrzami NBA, Miami Heat, 114:93. Marcin Gortat zdobył 10 punktów i miał 13 zbiórek.

Koszykarze Washington Wizards sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę. "Czarodzieje" w ostatnim meczu sezonu zasadniczego przed własną widownią pokonali 114:93 Mistrzów NBA 2013 - Miami Heat.

Wysoka wygrana nie oznacza jednak, że koszykarze ze stolicy stali się nagle głównymi kandydatami do wygrania tegorocznych play-offów. Heat zagrali bez LeBrona Jamesa, Chrisa Bosha i Grega Odena. Mniej niż 19 minut na parkiecie spędzili też Dwyane Wade, Shane Battier, Ray Allen, czy Chris Andersen. Gospodarze losy spotkania rozstrzygnęli w drugiej i trzeciej kwarcie, które zwyciężyli łącznie 71:39.

Kolejny raz w tych rozgrywkach z dobrej strony pokazał się Marcin Gortat, zaliczając double-double. Łodzianin zdobył 10 punktów i zanotował 13 zbiórek. Do tego dorobku dołożył po jednej asyście i bloku. Poza tym raz został zablokowany i popełnił po jednej stracie i faulu. Polak na parkiecie spędził niespełna 23 minuty. W tym czasie "Czarodzieje" byli lepsi od przeciwników o 20 punktów.

Do końca sezonu zasadniczego ligi NBA pozostały dwa dni. Wizards w play-off zmierzą się z Toronto Raptors lub Chicago Bulls. Ostatni mecz zagrają ze środy na czwartek czasu polskiego w Bostonie z miejscowymi Celtics.