Rugby. Budowlani Łódź wygrali z Orkanem Sochaczew

Rugbyści Budowlanych Łódź pokonali Orkan Sochaczew 57:23. Łodzianie za to spotkanie zdobyli pięć punktów.

Tomasz Kozakiewicz zdobył najwięcej punktów (Fot. Robert Zwoliński)

W drugim meczu Ekstraligi rugbystów, Master Pharm Budowlani Łódź ponownie wygrali z bonusem za pięć punktów. Łodzianie pokonali tym razem Orkana Sochaczew 57:23. Wygrana na stadionie SMS-u przy ul. Milionowej 12 nie była jednak taka oczywista od początku. Po 30 minutach gry gospodarze przegrywali 0:13. Podkręcenie tempa i poprawienie dokładności w grze zaowocowało odrobieniem strat. Na przerwę podopieczni Jarosława Batora schodzili prowadząc już 17:13.

Po zmianie stron dominowała tylko jedna drużyna. Ostatecznie Budowlani wygrali 57:23 co oznacza bonus i dodatkowe pięć punktów w tabeli. W Budowlanych wyróżnił się Tomasz Kozakiewicz. Kapitan drużyny zdobył 15 punktów. W zespole zadebiutowali zawodnicy z Fidżi - Filimoni Seru i Pio Vakavosakim.

Kolejny mecz Budowlani rozegrają w Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia). W Gdańsku zmierzą się z tamtejszą Lechią.