Polacy Mistrzami Świata

Siatkarze Reprezentacji Polski wygrali z Kubą 3:0 w finale Mistrzostw Świata do lat 21.

Tak łatwych wygranych w finałach Mistrzostw Świata niemalże się nie widuje. Starcie młodych Polaków z Kubańczykami było wyrównane tylko do stanu 9:9 w pierwszym secie. "Biało-Czerwoni" szybko odskoczyli i wygrali do 20.

To co działo się w drugiej partii aż trudno opisać. Polacy dominowali całkowicie. Rywale walczyli, żeby... osiągnąć dwucyfrową liczbę punktów. Udało im się - zatrzymali się na dziesięciu.

W trzecim secie nie mieliśmy nagłego zwrotu sytuacji. Podopieczni Sebastiana Pawlika kontrolowali losy spotkania. Zwyciężyli 25:19 i cały mecz 3:0. Była to 48. wygrana z rzędu tej grupy siatkarzy. To zarazem trzecie finał Mistrzostw Świata do lat 21 wygrany przez Polaków.

MVP turnieju został wybrany Jakub Kochanowski. W szóstce najlepszych zawodników znalazło się miejsce dla rozgrywającego Łukasz Kozuba i przyjmującego Bartosza Kwolka.